Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Podręczniki muzyczne - zobacz 20 naciekawszych publikacji!

0

Kiedy przychodzicie do księgarni albo piszecie do nas w sprawie podręczników i materiałów do kształcenia słuchu i rytmiki, które pomóc mają w nauce muzyki, najczęściej podajcie tytuły W krainie muzyki autorstwa Agnieszki Kreiner-Bogdańskiej oraz Solfeż elementarnydyktanda elementarne pani Marii Wacholc:

W krainie muzykiSolfeż elementarnydyktanda elementarne

Wśród tytułów, które wybierają nauczyciele w szkołach muzycznych zatem i uczniowie znajdują się trzy stosunkowo nowe wydawnictwa. Mowa tu o Nowym solfeżu, podręczniku Nasz muzyczny elementarz dla najmłodszych dzieci oraz serii książek do kształcenia słuchu i rytmiki Nasza muzyka wydawnictwa Euterpe. Merytorycznie wysoki poziom podręczników dopełniają przepiękne bliskie dzieciom ilustracje. Przemyślany układ podręczników i zgodny z podstawą programową zakres wiadomości to najważniejsze zalety tych publikacji.

nowy solfeżnasz muzyczny elementarznasza muzyka

Poza podręcznikami i ćwiczeniami, które ułatwiają właściwe kształcenie słuchu, szukacie również łatwych utworów do nauki gry na fortepianie. Wówczas najczęściej pojawiają się Łatwe utwory na fortepian Bacha, Etiudy dla dzieci Raube, Gamy i pasaże na fortepian. Bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych dzieci rozpoczynających naukę w szkole muzycznej cieszy się seria trzech publikacji pana Feliksa Rybickiego: Zaczynam grać, Już gram oraz Gram wszystko. Zawiera utwory dla dzieci o stopniowanym poziomie trudności w zależności od poziomu zaawansowania młodego pianisty. Poza tym wybieracie również Sonatiny Raube6 miniatur ekspresyjnych na fortepian autorstwa Janiny Garścia oraz Dawne tańce i melodie na fortepian. Doskonały materiał do ćwiczeń gry na cztery ręce zawarty został w dwutomowej publikacji wydanej przez PWM Graj ze mną na cztery ręce pani Janiny Garścia:

łatwe utwory bach Etiudy dla dzieci Raube gamy i pasaże na fortepian


Zaczynam grać Rybicki Sonatiny Raube Dawne tańce i melodie na fortepian

 

sześć miniatur ekspresyjnych na fortepiangraj ze mną na cztery ręce


Poza podręcznikami do kształcenia słuchu, łatwymi utworami do ćwiczeń poszukujecie również podręczników do nauki gry na wybranym instrumencie. Wśród najpopularniejszych tytułów do nauki gry na gitarze znajduje się książka Tatiany Stachak Gitara pierwsza klasa - podręcznik do nauki gry na gitarze dla dzieci dostępny z płytą CD lub w wersji bez płyty. Ładnie gram na skrzypcach - to z kolei cieszący się powodzeniem wśród młodych skrzypków materiał do nauki i doskonalenia gry na skrzypcach na początkowym etapie. Wśród podręczników do nauki gry na fortepianie wybieracie Muzyczne ABC przy fortepianie lub Do-re-mi-fa-sol - początki nauki gry na fortepianie, a ostatnio również Fortepian pierwsza klasa autorstwa Agnieszki Lasko. Poza tym wiolonczeliści wybierają Małe ABC na wiolonczelę, a mali kontrabasiści Kontrabas mini - niedawno wydany ale długo oczekiwany podręcznik do nauki gry na kontrabasie dla najmłodszych.

gitara pierwsza klasa fortepian pierwsza klasa ładnie gram na skrzypcach

 

skrzypcowe abcmuzyczne abckontrabas mini

Abecadło na fortepianie Do-re-mi - początki nauki gry na fortepianie
Mówić o podręcznikach i ćwiczeniach dla uczniów szkół muzycznych nie może zabraknąć również materiałów dedykowanych nauczycielom. Materiały pomocnicze dla nauczycieli kształcenia słuchu z audycjami muzycznymi wydane przez CEA to niezbędna pozycja na półce każdego nauczyciela tego przedmiotu. Podobnie jak Solfeż dwugłosowyKształcenie poczucia tonalnego i słuchu harmonicznego autorstwa Marii Wacholc - podręczniki metodyczne i ćwiczenia pomagające uatrakcyjnić zajęcia. Coraz częściej sięgacie również po Dodatek dla nauczycieli do Nowego Solfeża zawierający akompaniamenty i ćwiczenia do wykorzystania podczas lekcji. Mogą zainspirować do prowadzenia twórczych zajęć nauki gry na instrumencie, solfeżu czy rytmiki.

materaiły pomocnicze do kształcenia słuchu z audycjami muzycznymi Nowy solfeż - dodatek dla nauczycieli Solfeż dwugłosowy

Wszystkie wspomniane wyżej materiały, podręczniki i nuty znajdziecie w specjalnie przygotowanej kategorii Podręczniki szkolne, podzielonej na przedmioty pojawiające się w grafikach szkół muzycznych.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium