Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Wybierz książkę z kolekcji "książki o Chopinie" i wpisz kod: frycek2024 -> weź rabat 12% na całe zamówienie!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Nasza muzyka - seria podręczników do kształcenia słuchu i rytmiki

0
Nasza muzyka - seria podręczników do kształcenia słuchu i rytmiki

Jest to nowoczesna i kolorowa seria podręczników do kształcenia słuchu i rytmiki napisana przez Tatianę Stachak, Ilonę Tomera-Chmiel i Lidię Florek z myślą o dzieciach na pierwszym etapie kształcenia muzycznego. Autorki opierając się na własnym doświadczeniu pedagogicznym i wieloletniej pracy z dziećmi oddają w nasze ręce podręcznik z nowatorskim podejściem do nauczania muzyki. mając w pamięci jaką popularnością i miłością dzieci cieszy się podręcznik do nauki gry na gitarze Gitara pierwsza klasa autorstwa pani Tatiany ciekawi nas czym tym razem zaskoczą nas autorki.

nasza muzyka nasza muzyka nasza muzyka nasza muzyka

nasza muzyka nasza muzyka nasza muzyka

Charakterystyczną cechą publikacji jest wprowadzenie dużej ilości ćwiczeń twórczych polegających na komponowaniu i improwizacji oraz zwrócenie uwagi na rozwijanie wyobraźni i wrażliwości muzycznej uczniów już od samego początku nauki. Nauczyciel znajdzie w podręczniku logicznie uporządkowany materiał dostosowany do percepcji i możliwości poznawczych dziecka w danej klasie. Dzieci zdecydowanie pewniej będą poruszać się po podręczniku mając do dyspozycji szereg graficznych oznaczeń i rysunków informujących o zadaniu czy nowym pojęciu zawartym w treści. Szata graficzna publikacji została przygotowana na najwyższym światowym poziomie.Seria złożona jest z 7 podręczników. Nauczyciele w klasie pierwszej korzystają bowiem z dwóch podręczników Nasz muzyczny elementarz oraz Nasza muzyka 1. Jest to spowodowane objęciem obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich. To dla nich specjalnie autorki przygotowały Nasz muzyczny elementarz, który rozpoczyna serię i pomaga w nauce najmłodszych pierwszoklasistów.

nasza muzykanasza muzyka

Do każdego podręcznika nauczyciel może zakupić dodatek dla nauczyciela zawierający wskazówki metodyczne i uzupełnienie materiałów z podręcznika.Nieocenioną pomoc stanowią również 4 tablice muzyczne: Gama C-dur, Gama C-dur i a-moll, Interwały i trójdźwięki i Wartości rytmiczne wydane w tożsamej szacie graficznej autorstwa Małgorzaty Flis.

Zamknięciem całej serii - choć książka ta z powodzeniem występuje również solo - jest Nowy solfeż wraz z dodatkiem dla nauczycieli. Jak wszystkie publikacje wydawnictwa Euterpe i to nie odbiega wysokim poziomem wykonania i jakości treści oraz nowatorskim podejściem do nauki kształcenia słuchu i solfeżu.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium