Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Muzyczne podręczniki szkolne - zestawienie topowych tytułów

0
Muzyczne podręczniki szkolne - zestawienie topowych tytułów

Kąpiele w jeziorze, wędrówki po lesie w poszukiwaniu jagód i pierwszych grzybów, popołudniowe drzemki w hamaku czy na leżaku, a może przemierzanie połonin bieszczadzkich? Czy tego właśnie doświadczasz? Czy to jest Twoja wakacyjna rzeczywistość? Gdziekolwiek i jakkolwiek wypoczywasz wakacje uskrzydlają, uspokajają, pomagają odreagować stres, ładują akumulatory pozytywnego myślenia i motywacji potrzebne po powrocie do domu i szkoły.

Za nami również cudowny czas wakacyjnych górskich wędrówek, wieczornych ognisk z dźwiękami gitary i śpiewem w tle. Teraz pracujemy nad dobrym przygotowaniem dla Was bazy wrześniowej czyli podręczników muzycznych i ćwiczeń, które pomogą zgłębiać wiedzę muzyczną i doskonalić nabywane umiejętności.

Nasze zestawienie obejmuje książki zawarte w podstawach programowych, z których korzystają dzieci uczące się w szkole muzycznej. Część z nich to znane i lubiane podręczniki wydawnictwa Euterpe, PWM, Contra czy Triangiel. Są to książki używane od lat takie jak: Nowy solfeż, Zasady muzyki, Nasza muzyka, W krainie muzyki czy Historia muzyki autorstwa Gwizdalanki. Znajdziecie je w kategorii Podręczniki szkolne. W większości są to podręczniki do szkoły muzycznej I stopnia.

Poza podręcznikami ważnym elementem codziennej pracy w szkole są zbiory nut ułatwiające opanowanie techniczne instrumentu. Z takich nut z pewnością doskonale znacie Gamy i pasaże na fortepian, Sonatiny, Etiudy dla dzieci. Znajdziecie je w kategorii Podręczniki szkolne > gamy pasaże etiudy.

Rytmika i kształcenie słuchu to przedmioty, na których dzieci często sięgają po ćwiczenia, aby nauczyć się teorii muzycznej. Do najbardziej znanych zeszytów ćwiczeń posiadających pozytywną opinię metodyków należą: Ćwiczenia rytmiczne opracowane przez panią Annę Wacławczyk, Zeszyt ćwiczeń dla szkół muzycznych autorstwa pani Małgorzaty Chowaniec, Dyktanda elementarne Marii Ćwiklińskiej i Małgorzaty Rogozińskiej, Solfeż elementarny opracowany przez Marię Wacholc czy Zeszyt ćwiczeń i definicji Anny Warmińskiej. Wszelkie ćwiczenia znajdziecie zaglądając do kategorii Podręczniki szkolne do działu Kształcenie słuchu, Rytmika czy Solfeż

Nauka pisania nut i opanowanie teorii muzycznej nie są możliwe bez odpowiednich zeszytów w pięciolinię. W tej chwili w księgarni możecie wybierać z kilkunastu rodzajów zeszytów nutowych. Różnią się szerokością linii. Jest to istotne kryterium wyboru, w zależności o stopnia zaawansowania i niejednokrotnie wieku ucznia. Niektóre zeszyty wzbogacone o mały słowniczek muzyczny albo podręczną ściągę dotyczącą podstawowych pojęć z zakresu teorii muzycznej.

Na półkach naszej księgarni jest również miejsce na nowe zeszyty ćwiczeń i pomoce, stworzone przez nauczycieli kształcenia słuchu czyli Beatę Michniewicz, Joannę Tomkowską, Joannę Chroł czy Katarzynę Kulikowską. Z ich praktyki i doświadczenia zrodziły się pomysły na ciekawe i skuteczne w działaniu podejście do trudnych tematów teoretycznych, co zaowocowało szeregiem ćwiczeń zgromadzonych w zeszytach takich jak Interwały Bomba i moc, W Krainie Pięciu Linii, Zagraj z nami czy Musicalite. Polecamy te pozycje Waszej uwadze, szczególnie na początkowym etapie nauki gry na instrumencie. Stanowią świetną bazę dla wszystkich rozpoczynających naukę nut czyli muzycznego alfabetu i języka.

Zapraszamy do zapoznania się z zestawami podręczników muzycznych czyli rankingiem topowych tytułów pogrupowanych w 3 kategoriach:

Podręczniki szkolne w szkole muzycznej I i II stopnia:

Aby ułatwić poszukiwania podręczników podzieliliśmy je na dwie kolekcje: podręczniki dla szkoły muzycznej I stopnia i dla szkoły muzycznej II stopnia

W ramach kolekcji natomiast możesz poszukać podręczników według klas lub według przedmiotów. Mamy nadzieję, że to pomoże Wam w szybkim odszukaniu właściwej książki.

Nasz muzyczny elementarz  Nasza muzyka W krainie muzyki

Ćwiczenia do zajęć w szkole muzycznej I stopnia:

Solfeż elementarny Ćwiczenia rytmiczne Wacławczyk Dyktanda elementarne

Nuty do ćwiczeń:

Gamy i pasaże na fortepian Etiudy dla dzieci Opowiastki Agnieszka Lasko

Poza powyższymi podręcznikami, zestawami utworów i ćwiczeniami Waszej uwadze polecamy również podręczniki i materiały do nauki gry na wybranym instrumencie. Praca z tymi materiałami gwarantuje dobre opanowanie umiejętności gry na instrumencie. Stanowi właściwą bazę do nabywania umiejętności gry. Napisane przez wybitnych pedagogów muzycznych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem a ich podstawową zaletą jest mocne osadzenie w praktyce pedagogicznej i wyjście na przeciw trudnością jakie pojawiają się podczas nauki gry. Na popularność poniższych podręczników wpływa również zawarty w nich repertuar muzyczny bliski współczesnym dzieciom.

Podręczniki dla wybranych instrumentów:

Fortepian pierwsza klasa Ładnie gram na skrzypcach Gitara pierwsza klasa

Zobacz w księgarni:

Ofertę podręczników muzycznych i ćwiczeń używanych w szkołach muzycznych warto uzupełnić o materiały opracowane przez nauczycieli przedmiotów teoretycznych. Materiały te powstały na bazie wieloletnich doświadczeń pracy z dziećmi i stanowią odpowiedź na najczęściej pojawiające się trudności w przyswajaniu i rozumieniu teorii muzycznej. Dlatego polecamy je uwadze nauczycieli pracujących z najmłodszymi dziećmi.

Polecamy nauczycielom kształcenia słuchu:

Zamykając temat podręczników muzycznych wspomnę jeszcze o pomocach metodycznych, które najczęściej wykorzystują zabawę jako doskonałą formę przyswajania i utrwalania wiedzy. Do najpopularniejszych należą gry memory, a w ostatnim czasie również domino gamowe.

Pomocne mogą okazać się:

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl