First Term at the Piano - Bela Bartok - 18 krótkich utworów fortepianowych - nuty na pianino dla początkujących
Opis
Publikacja mieści w sobie 18 łatwych utworów na fortepian, skomponowanych przez Belę Bartóka i opracowanych wspólnie z Sándorem Reschofskim. Pierwsza publikacja niniejszego zbioru miała miejsce w 1913 roku i została entuzjastycznie oceniona przez krytyka Antala Molnára w magazynie „Nyugat”. Napisał on: „Nawet utwory dla początkujących mogą być pełne życia i głębi. To koniec z nudną muzyką fortepianową – te utwory są nie tylko przystępne, ale również inspirujące. Uczą, rozwijają prostotę i szlachetność, a także budzą szacunek dla prawdziwej muzykalności" (1 listopada 1913 r.). Wśród tych miniatur znajdują się aranżacje pieśni ludowych oraz oryginalne kompozycje Beli Bartoka.
Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.
Tytuł: First Term at the Piano
Autor: Bela Bartok
Stopień trudności: dla początkujących
Instrument: fortepian
Notacja muzyczna: zapis nutowy
Wydawnictwo: Editio Musica Budapest
Format: 12 stron, A4, miękka oprawa
Język wydania: angielski, niemiecki, węgierski
ISBN: 9790080009895
Atrybuty
| Styl muzyczny | współczesna XX / XXI |
| Instrument | Fortepian / pianino |
Wyświetlamy wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie sprawdzamy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.