Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Zobacz 8 najczęściej wybieranych nut na flet poprzeczny

0
Zobacz 8 najczęściej wybieranych nut na flet poprzeczny

Zacznijmy od tych najmłodszych flecistów, którzy rozpoczynają swoje spotkanie z muzyką i chciałyby zagrać proste i łatwe do zapamiętania utwory. Poza etiudami i przeznaczonymi na początkowe lata nauki utworami zamieszczonymi w podręcznikach najczęściej nauczyciele wybierają Clowns - 7 pieces for flute and piano lub Chocolate Box - 10 Musical Treats for Flute and Piano. Oba zbiory zawierają proste utwory zaaranżowane na flet poprzeczny z akompaniamentem fortepianu. Pierwsza z omawianych pozycji to 7 prostych i wesołych utworów nazwanych imionami klaunów. Nie muszę mówić jak bardzo pozytywnie działa to na wyobraźnię każdego dziecka. Zagranie smutnego Pierotta czy gburowatego Pulcinella będzie dla dzieci nie tylko wyzwaniem ale i dobrą zabawą. A pudełko czekoladek muzycznych? Do skosztowania takiego pudełka nie będzie trzeba nikogo długo namawiać.

Clowns - utwory na flet dla dzieci Chocolate box

Pomówmy teraz o bajkach. Bo i tutaj mamy całkiem spory wybór nut do największych przebojów z bajek i filmów Disneya. Mogą być to aranże solowe jak chociażby Disney Solos for Flute, a także propozycje bardziej zespołowe jak Disney Movie Magic. Wśród utworów znajdziesz Circle Of Life z Króla Lwa, Cruella De Vil z bajki 101 dalmatyńczyków i wiele innych.

Disney Movie Magic - utwory na flet dla dzieci  Disney Solos for flute - utwory na flet dla dzieci

Lubię oglądać mistrza danego instrumentu, który wykonuje (solo lub w zespole) aranżacje współczesnych przebojów muzyki filmowej, rockowej czy popowej. Bardzo efektownie może zabrzmieć temat z filmu Piraci z Karaibów czy Władca Pierścieni wykonany podczas uroczystości rodzinnej albo imprezy w gronie znajomych. Jeśli lubisz różne tematy muzyki filmowej, sięgnij po jeden ze zbiorów najpopularniejszych melodii filmowych Favorite Movie Themes: Flute albo Great Movie Themes: Flute. Wśród kilkunastu utworów znajdziesz temat z filmu Mission: Impossible czy Last Of The Mohicans, piosenkę My Heart Will Go On z Titanica oraz Over The Rainbow z Czarnoksiężnika z krainy Oz.

Favorite Movie Themes - utwory na flet dla dzieci Great Movie Themes - utwory na flet dla dzieci

Natomiast Ci, którzy lubią różne aranże muzyki popowej zapraszam do zapoznania się z pozycją A New Tune A Day: Pop Performance Pieces for Flute bardzo popularną wśród młodzieży gimnazjalnej czy licealnej. Wśród 16 przebojów znalazły się Hallelujah Leonarda Cohena, I Believe I Can Fly czy Love Story Taylor Swift oraz Man In The Mirror Michaela Jacksona i Someone Like You Adele.

I na koniec nie może zabraknąć Rockowych hitów opracowanych na flet poprzeczny wśród których znajdziesz takie kawałki jak Best Of My Love The Eagles czy Walk This Way Aerosmith.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium