Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! DARMOWA dostawa już od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Zobacz 12 najczęściej wybieranych nuty na wiolonczelę dla dzieci

0

Dzieci wybierają nuty na wiolonczelę.
Wiadomo, że dzieci chcą grać to, co jest im bliskie albo co je zaciekawi. Dlatego wybory dzieci padają na utwory z bajek, proste, skoczne i taneczne melodie, piosenki. Starsze dzieciaki i młodzież najczęściej wybierają nuty do utworów muzyki filmowej, hitów popowych czy rockowych. I takie właśnie nuty prezentujemy:

Cello Debut czyli 12 prostych utworów na wiolonczelę do grania na pierwszych koncertach. Do nut dołączona jest płyta CD z nagranym akompaniamentem oraz z pełnymi wykonaniami utworów. Zabawne proste melodie to miła odmiana dla znanych już i mniej ciekawych etiud i innych melodie przeznaczonych do ćwiczeń.
Frozen, Tangled i Enchanted oraz Big Book of Disney songs Cello to nuty na wiolonczelę do melodii z ulubionych bajek i filmów dla dzieci. Najmłodsi wiolonczeliści znajdą tu opracowanie Let it go (Mam tę moc) czy Marzenie mam z Zaplątanych. A wśród piosenek z bajek Disneya są te najpopularniejsze z Pięknej i Bestii, Królewny Śnieżki, Kubusia Puchatka czy Króla Lwa. Nuty opracowane są w taki sposób aby nawet początkujący wiolonczeliści mogli coś dla siebie znaleźć.

Songs from Frozen, Tangled and Enchanted CelloBig Book of Disney Cello

Party Time - cello and piano - to utwory do grania z akompaniamentem fortepianu - dlatego lubią ją i dzieci i ich nauczyciele. Melodie w zbiorze ułożone są pod kątem trudności, tak aby prowadzić dziecko od łatwiejszych utworów po co raz trudniejsze technicznie i melodycznie.
W ZOO na wiolonczelę i fortepian - to kilka zabawnych utworów o zwierzętach opracowanych przez polskich współczesnych kompozytorów Romualda Twardowskiego i Antoniego Cofalika specjalnie z myślą o najmłodszych. Ta muzyczna podróż przez ZOO może trwać przez pierwsze dwa trzy lata nauki.
Acoustic Rock - cello - opracowanie zawiera 15 utworów rockowych na wiolonczelę. Polecamy je nieco starszej młodzieży, która już opanowała grę na wiolonczeli. Możliwość wygrania melodii, które się słucha i lubi motywuje niejednego młodego człowieka do nauki i rozwoju.Wybór nauczycieli - Ci którzy uczą i bacznie obserwują swoich uczniów wiedzą, że urozmaicanie ćwiczeń i repertuaru jest bardzo istotne w motywowaniu dzieci do gry na wiolonczeli. Właściwie dobranymi melodiami - pod kątem technicznym, ale i upodobań muzycznych - można przełamać zniechęcenie i monotonię codziennych ćwiczeń. Dlatego nauczyciele wskazują zbiory, które zawierają ciekawe utwory, nierzadko również z płytą CD, aby dzieci mogły zagrać dany utwór bez żywego akompaniamentu.
Najczęściej wskazują więc Globetrotters Cello - 12 utworów z różnych stron świata w prostym opracowaniu z dołączoną płytą CD. Następnie Time Pieces for Cello czyli przegląd utworów z różnych epok o zróżnicowanym stopniu trudności. Sporym zainteresowaniem cieszą się również nuty na wiolonczelę do utworów koncertowych, możliwych do wykonania nawet przez początkujących wiolonczelistów: My First Concert for cello and piano


 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium