Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 299 zł
 

Blog

Wybierz polecane nuty na akordeon dla średniozaawansowanych

0
Popularyzacja muzyki akordeonowej

W polskiej przestrzeni kulturalnej muzyka akordeonowa ma również swoje miejsce. Za kilka dni w Krakowie rozpocznie się bowiem druga edycja Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego organizowanego przez Fundację Art Forum. W październiku akordeoniści i miłośnicy tego instrumentu spotkają się w Kotlinie podczas XVIII Festiwalu solistów i zespołów akordeonowych. W grudniu natomiast w Przemyślu będzie miała miejsce 23 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej.

Na polskim rynku wydawniczym jest stosunkowo niewiele wydawnictw nutowych na akordeon. Ale mamy nadzieję, że w najbliższym czasie ukażą się nowe opracowania. Wiemy bowiem, że PWM weszło we współpracę z Motion Trio – najbardziej rozpoznawalnym trio akordeonowym. Akordeoniści podejmą się przygotowania opracowań na trio akordeonowe utworów Lutosławskiego, Bacewicz, Kilara i Góreckiego. Jak można przeczytać na stronach Wydawnictwa: „Już jesienią nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukażą się trzy publikacje: "Oberek" Grażyny Bacewiczówny, "Trzy utwory w dawnym stylu" Henryka Mikołaja Góreckiego i "Bukoliki" Witolda Lutosławskiego. W 2015 roku owocem współpracy będzie opracowanie „Orawy” Wojciecha Kilara oraz „Koncertu na klawesyn” op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego”. To doskonała wiadomość dla miłośników muzyki akordeonowej. Będziemy trzymać rękę na pulsie i pokażemy Wam te nowości jak tylko się pojawią na półkach.

Aby poszerzyć wybór nut i opracowań na akordeon sięgnęliśmy w naszej księgarni po wydawnictwa zagraniczne. Okazuje się, że nut w opracowaniu na akordeon do muzyki klasycznej i rozrywkowej, w tym również filmowej, jest całkiem sporo. Ostatnio wprowadziliśmy do księgarni nuty do Tanga Argentyńskiego, muzyki folkowej angielskiej, szkockiej czy francuskiej oraz piosenki włoskie, francuskie i międzynarodowe czy choćby z bajek i filmów Disneya w opracowaniu na akordeon. Są to publikacje o różnym poziomie trudności – od łatwych opracowań dla początkujących po trudniejsze dla zaawansowanych muzyków.

Nuty na akordeon są obok nut na pianino, keyboard czy gitarę najczęściej poszukiwane. Dlatego też w naszej księgarni muzycznej zgromadziliśmy publikacje i opracowania związane z tym instrumentem w jednej kategorii. Jest ona podzielona na nuty na akordeon i naukę gry na akordeonie.

Zachęcamy do korzystania z zasobów księgarni, chcemy wspierać Was w rozwoju muzycznych pasji i zamiłowań – także do muzyki akordeonowej.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl