Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Ukulele - mały instrument o wielkich możliwościach!

0
Ukulele - mały instrument o wielkich możliwościach!

Może to sprawa zabawkowego wyglądu, który nie onieśmiela - jak większość normalnej wielkości instrumentów? Miłośnicy i znawcy tego instrumentu mówią, że podstawy gry można opanować w ... kwadrans. To może przekonać do nauki. Proponujemy sprawdzić. Nauka na pewno nie jest skomplikowanym procesem.

Kilka słów o historii ukulele: nazwa wywodzi się z języka hawajskiego (uku - pchła, lele - skakać). Sam instrument pochodzi z wysp hawajskich, a do Europy i USA trafił pod koniec XIX wieku dzięki żeglarzom z Portugalii.

Ukulele stroimy GCEA - wynika to z połączenia dwóch instrumentów, od jakich ponoć wywodzi się ukulele: braguinha i rajão. Z ciekawostek dotyczących tego, kto grał na ukulele: Marilyn Monroe w filmie Pół żartem, pół serio, Beatelsi czy Jimi Hendrix rozpoczynali swoją muzyczną podróż właśnie od Ukulele. Po ukulele często sięgają muzycy jazzowi.

A wracając do nauki. Na polskim rynku wydane zostały dwie książki przeznaczone do nauki gry na Ukulele:
Ukulele dla każdego i Słoneczne rytmy na ukulele.

ukulele dla każegoPierwsza z nich "Ukulele dla każdego" Krzyśka Błasia to skrótowy podręcznik, omawiający budowę ukulele, technikę gry, podziały rytmiczne i zapis nutowy. Książka przezentuje rozbudowaną listę akordów. Omawia zarówno akompaniament, jak i grę melodyczną. Brakuje tu jednak pracy na przykładach, praktycznego pokazania tego o czym jest mowa.

słoneczne rytmy - utwory na ukuleleDruga pozycja "Słoneczne rytmy na ukulele" Roberta Gawrona to zbiór szczegółowo omówionych 7 utworów w opracowaniu na ukulele. Opracowanie ma dwie wersje ukulele solo, oraz osobno na linię melodyczną i akordy. Pozwala to zagrać utwory w duecie np z bardziej doświadczonym muzykiem. Poza tabami mamy również równoległy zapis w notacji standardowej. Przy każdym utworze jest też podany poziom trudności. Nad tabulaturą autor podaje akordy w postaci standardowych diagramów.

Rynek zagraniczny jest o wiele bogatszy pod względem publikacji na ukulele. Poszczególne pozycje zawierają również płyty CD z akompaniamentem lub pełnymi wykonaniami utworów, co jest wielką pomocą dla początkujących w nauce gry na ukulele.

W naszej księgarni Alenuty.pl wprowadziliśmy kilka najciekawszych tytułów, które nie powalają również ceną. Proponujemy zarówno szkoły gry na ukulele jak również nuty na ukulele do znanych i mniej znanych utworów:

ukulele - absolute biginners21 easy hits for ukuleleukulele aerobics

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium