Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Pracownia muzyczna w Twojej szkole - ruszył projekt pilotażowy!

0
Pracownia muzyczna w Twojej szkole - ruszył projekt pilotażowy!

Na stronie akcji #grajmywszkole czytamy: "Pragniemy, aby polska szkoła była miejscem przyjaznym i kulturotwórczym, otwartym na poszukiwanie własnych dróg rozwoju i spontaniczną twórczość. Wspólne muzykowanie jest doskonałym narzędziem, aby takie miejsce stworzyć." Słowa wprowadzone w czyn owocują między innymi naborem wniosków do Pilotażowego programu Pracownie muzyczne, który ma szansę otworzyć nowy etap na drodze do świadomego i radosnego muzykowania w szkołach. Program rusza dzięki porozumieniu z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do 22 listopada g. 16:00 trwają poszukiwania nauczycieli/animatorów, którzy chcieliby w swojej szkole otworzyć pracownię lub wzmocnić działanie już istniejącej. Pilotaż rozpoczyna wieloletnie działania wspierające muzykowanie w oświacie. Poprzez te działania ma powstać sieć współpracujących ze sobą wyróżniających się ośrodków i projektów zajmujących się szkolnym muzykowaniem, a następnie planowane są prace nad modelami organizacyjnymi dla szkolnych zajęć muzycznych i wdrażanie ich we współpracy z samorządami lokalnymi w formie międzyklasowych zajęć pozalekcyjnych.

Co możecie otrzymać w ramach pilotażu: wkład finansowy w wyposażenie pracowni oraz środki na prowadzenie w niej pozalekcyjnych zajęć muzycznych.

Co sami musicie zaoferować: miejsce na pracownię oraz wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych.

Spośród zgłoszonych placówek zostanie wybranych 10.

Na co organizatorzy zwracać będą szczególną uwagę: zróżnicowanie stylistyczne placówek, kryterium geograficzne, różnorodność typów szkół i form oddziaływań społecznych.

Patrząc na dotychczasowe efekty działań akcji #grajmywszkole Pracownie Muzyczne mają szansę powodzenia. I choć 10 pracowni to kropla w morzu potrzeb, od czegoś konkretnego przecież trzeba zacząć. Kartę zgłoszeniową do programu znajdziesz >>> tutaj

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium