Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Płyty z wartościową muzyką dla dzieci

0
płyty

Każdy z nas ma ulubioną piosenkę lub utwór, który poprawia mu nastrój. Sprawia, że chce się tańczyć, albo zupełnie odwrotnie wywołuje wzruszenie czy smutek. Psycholodzy i pedagodzy wielokrotnie udowodnili, że odpowiednie dźwięki mają wpływ na człowieka i co istotne - na rozwój dziecka. Dzieci chłoną to, czym są otaczane na co dzień. Zatem starannie dobierajmy muzykę, którą słuchają nasi podopieczni.

Co to jest ta „dobra muzyka”?

Dobrą muzykę można porównać do zdrowego pożywienia. To jakimi dźwiękami „karmimy" dzieci ma ogromne znaczenie w kształtowaniu ich gustu muzycznego. Muzyka przez bogactwo stylów daje ogromne możliwości rozwoju. Wartościowa muzyka serwowana od najmłodszych lat rozbudza chęć do dalszego poszukiwania jakości i estetyki w pozostałych dziedzinach życia. Wpływ muzyki na człowieka jest niepodważalny. Dział nauki jakim jest muzykoterapia jest najlepszym tego dowodem. Dobrą muzykę cechuje jakość oraz bogactwo kolorów, czyli barw instrumentów. Nie jest tandetna i infantylna. To muzyka różnorodna stylistycznie, naturalnie wprowadzająca malucha w bogactwo melodyczne, rytmiczne i instrumentalne. Dlatego zachęcamy do obcowania z wartościową muzyką. Was – naszych klientów nie trzeba pewnie przekonywać, ale długa droga przed nami, by przekonać tych, którzy jeszcze w to wątpią. Nasze marzenie? By dzieciom nie była obca muzyka klasyczna, jazz, swing, czy muzyka ludowa. Niech chłoną dobre dźwięki i czerpią z nich jak najwięcej!

Dobra muzyka – jak wpływa na dziecko?

- pobudza do działania
- daje poczucie bezpieczeństwa
- stymuluje kreatywne myślenie
- poskromi i uspokoi największego rozrabiakę
- wprowadza w świat ładu
- uwrażliwia

Jakie niesie zagrożenie nieodpowiednia muzyka?

Dzieci wyrastające w otoczeniu tylko muzyki rozrywkowej oraz disco przyzwyczajają się do niewymagających wysiłku umysłowego „łatwych dźwięków”. Wtedy muzyka klasyczna, czy np. jazz staje się nieciekawy, nudny, monotonny i niepotrzebny. Taka muzyka wymaga poznania, cierpliwości oraz czasu, ale wysiłek włożony w zrozumienie wartościowej muzyki zwróci się z nawiązką. Gust wymaga kształtowania. Nie ma drogi na skróty! To jest proces! Uwielbiamy porównanie: muzyka jest jak pokarm. Można pójść na łatwiznę i serwować dzieciom na co dzień fast foody, albo zadbać o ich zbilansowany posiłek. Jakie zagrożenie niesie nieprawidłowa dieta dobrze wiemy! Nieodpowiednia muzyka również niesie za sobą konsekwencje. Zauważmy! Już niemowlęta wsłuchują się w plastikowe – ostre dźwięki z zabawek. Dzieci są bombardowane od małego niepotrzebnymi bodźcami dźwiękowymi, co później źle wpływa na ich układ nerwowy. Odpowiednia muzyka jest dzisiaj pewnym rodzajem terapii dźwiękowej. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie płyt z naszej alenutowej księgarni. To propozycje płyt z dobrymi aranżami, wartościowymi piosenkami oraz przemyślaną fakturą. Zanim jednak do nich dojdziemy przedstawiamy Wam pozycje z muzyką klasyczną dla dzieci. Ta muzyka pobudzi wyobraźnię i przyniesie mnóstwo radości.

Muzyka klasyczna dla dzieci to świetny wybór!

Muzyka klasyczna ma szereg zalet nie tylko dla samego umysłu, ale także dla całego ciała m.in. harmonizuje organizm, reguluje tętno, przepływ krwi w organizmie. Ponadto klasyka ma wpływ na koncentrację oraz powoduje wzrost inteligencji człowieka. Dzieci, które od najmłodszych lat mają kontakt z muzyką klasyczną łatwiej się uczą, a ich półkule mózgowe są bardziej rozwinięte. Oto 3 pozycje, których możecie być pewni. Polecamy!

 

My First Orchestra Book - Genevieve Helsby Karnawał zwierząt - Camille Saint-Saens ZOO w filharmonii

Zobacz w księgarni:

Piosenki śpiewane przez dzieci dla dzieci

Piosenki Stenki

„Piosenki Stenki” to fantastyczna płyta i książka w jednym. Pozycja na którą naprawdę warto zwrócić uwagę. I piszemy to w zupełności szczerze! Jesteśmy oczarowani muzyką, ilustracjami oraz tekstami. Dlatego będziemy wychwalać „Piosenki Stenki” mając cichą nadzieję, że trafią do Waszych domów, przedszkoli i posłużą jak największej ilości dzieci😊 Piosenki zostały stworzone przez niepowtarzalną Barbarę Stenkę (tekst) oraz Ryszarda Leoszewskiego (muzyka). Słuchając płyty wyraźnie poczujecie musicalowe doświadczenie autorki. Warto zdradzić, że Pani Barbara zdobyła mnóstwo nagród za swoją działalność. Jest to potwierdzenie wysokiego poziomu twórczego jaki reprezentuje autorka tekstów. Dajemy Wam gwarancje, że kupując tę płytę rozpakujecie najwyższej jakości dźwięki i słowa. Ale to nie wszystko! Pozycja ta, to nie tylko świetne piosenki, ciekawe aranżacje, interesujące teksty, które można czytać również, gdy nie macie jak odtworzyć płyty - ucieszą Was również fantastyczne ilustracje Joanny Rusinek. Ta pozycja to uczta dla ucha, oka i duszy!

Jak sama autorka mówi o swoich piosenkach? „Moje słowa obdarowane cudnej urody muzyką zakręciły mi w głowie i okazało się, że to jest to, co chcę robić zawsze!” – Jesteśmy za😊! 

Zobacz w księgarni: Piosenki Stenki

W rytmie kroków i podskoków

A może są takie dni, gdy brakuje Wam pomysłu na zabawę z dzieckiem? „W rytmie kroków i podskoków” to jest pozycja, którą warto mieć! Niezwykle cenne źródło inspiracji łączące funkcje dydaktyczne, terapeutyczne oraz relaksacyjne. W książce zebrano ciekawe pomysły na kształcące zabawy, które pozwolą doświadczać muzykę oraz rozwijać twórczą aktywność dziecka. Dodatkowo na dołączonej płycie znajdziecie urocze piosenki dla najmłodszych. Po włączeniu CD przywita Was ciepły, nietuzinkowy głos dziecięcy. Co więcej możemy powiedzieć na temat tej pozycji? Płyta jest pełna uroku - bez zbędnego hałasu i przerysowanej faktury rytmicznej. Piosenki zostały zaaranżowane w sposób stonowany, dzięki czemu uwaga dziecka zostaje zwrócona na akompaniujące instrumenty oraz linię melodyczną. Jaki instrumenty zostały użyte w podkładzie? A np. flet poprzeczny, akordeon, czy harfa. Zakupu tej płyty i książki nie będziecie żałować. Mali odbiorcy muzyki będą zachwyceni. Tych piosenek po prostu nie da się nie lubić. 

Zobacz w księgarni: W rytmie kroków i podskoków

Rapujace cyfry

Zwróćcie również uwagę na płytę „Rapujące cyfry”. To istna mieszanka wybuchowa stylów muzycznych. Od rapu, reggae, boogie, swingu, walca, po rytmy polskie takie jak kujawiak, oberek, czy czeska polka. Płyta „Rapujące cyfry” jest pełna wpadających w ucho melodii. Porywające rytmy poruszą obie nogi słuchacza, a ciekawe teksty zaintrygują tych najbardziej wnikliwych. Ponadto plus dla autorów za wersje instrumentalne piosenek. Pomagają w samodzielnym śpiewaniu. Do płyty można dokupić książkę z propozycjami zabaw, nutami i scenariuszem bajki muzycznej. 

Zobacz w księgarni: Rapujace cyfry

pięciolinie dla dzieci

Piosenki z bajek - dobry wybór!

Disney Learning: Tangled

Piosenki z bajek to strzał w dziesiątkę. Inspirują i zachęcają najmłodszych do muzykowania. Dzięki nim dziecko ma przyjemność płynącą ze słuchania muzyki i śpiewania. Nie sposób jest im się oprzeć. Najmłodsi zaczynają je nucić sami nie wiedząc kiedy. W naszej księgarni posiadamy książkę z piosenkami z bajki „Zaplątani” Disneya. Ta pozycja umożliwia naukę roszpunkowych piosenek. A przy zakupie książki otrzymuje się dostęp do materiałów audio i video oraz do propozycji interaktywnych zabaw. Polecamy! 

Zobacz w księgarni: Disney Learning: Tangled

 

 

 

Powyższe płyty to najwyższa jakość i najlepszy prezent dla uszu małych słuchaczy.
Nie unikniemy muzycznych fast-foodów, ale gdzie się da serwujmy muzyczne delicje😊

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium