Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Okiem księgarza - gorzowskie spotkanie metodyczne

0
Okiem księgarza - gorzowskie spotkanie metodyczne

W ostatnich dniach uczestniczyliśmy w konferencja metodyczna dla nauczycieli muzyki w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Gorzowie Wielkopolskim. Cóż, jakkolwiek by na temat nie patrzeć, zainteresować dzieciaki muzyką w tym wieku jest trudno, zwłaszcza, że pokutuje w naszym kraju przekonanie, o małej wartości edukacyjnej przedmiotów artystycznych.

Niemniej spotkaliśmy się jako księgarnia z bardzo entuzjastycznym podejściem Was - nauczycieli - do wszelkich nowości na rynku wydawniczym. Interesował Was podręczniki do nauki gry na flecie - z tego działu przypadł Wam do gustu zwłaszcza podręcznik wydawnictwa Vemag - Flet prosty. Nauka gry dla dzieci oraz opracowanie wydawnictwa MAC Edukacja: Muzyka różnych narodów. Zbiór utworów dla ucznia. Opracowanie na zespół fletów podłużnych.

nauka gry na flecie prostym nauka gry na flecie prostym

Pytaliście również o opracowania chóralne na szereg kombinacji - od chórów jednogłosowych, po wielogłosów - przy czym szukaliście głównie opracowań piosenek dziecięcych i współczesnych polskich utworów, co stanowi pewną trudność na dzisiejszym rynku wydawniczym.Niewątpliwym hitem tego poranka były Bum Bum Rurki - prosty kolorowy instrument, dzięki któremu nawet najmniej uzdolniony uczeń będzie miał frajdę ze wspólnego muzykowania. Warsztaty bubumrurkowe prowadzone przez Rafała Bielawskiego wywołały spore emocje - oczywiście pozytywne - i spotkały się z dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Info o warsztatach i BumBUmRurkach znajdziecie na stronie: http://www.gitaraibas.eu/bum-bum-rurki Zachwycaliście się grą multimedialną "Przybij rurkę" oraz książką wydaną przez wydawnictwo Absonic, przy wsparciu Fundacji Muzyka i pasja: "Piosenki dziecięce solo lub z zespołem", gdzie znajdziecie piosenki przeznaczone właśnie do pracy z dziećmi w klasach 4-6 szkół podstawowych i w klasach gimnazjalnych.

piosenki na bum bum rurki

Chętnie poznamy jeszcze inne - szczególnie polskie - wydawnictwa, które wspierają Was w pracy z dzieciakami - czy to podczas zajęć szkolnych czy na zajęciach pozalekcyjnych, w świetlicy czy ognisku muzycznym.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium