Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Nuty i książki o muzyce na Warszawskich Targach Książki 2016

0

Byliśmy na tegorocznych Warszawskich Targach Książki i choć nie było tam zbyt wielkiej przestrzeni na książki związane z muzyką i nuty, to przywieźliśmy kilka nowości.
Wśród nut, które do końca czerwca zobaczą światło dzienne, są trzy pozycje na kontrabas dla dzieci.
Szkoła na kontrabas mini - pierwsza z trzech części szkoły gry na kontrabasie dla dzieci, małych dzieci dodajmy. Dostęp do kontrabasów, które wielkością można dopasować do wzrostu dziecka spowodował, że po ten instrument sięgają coraz młodsze dzieci - już na etapie szkoły muzycznej I stopnia. I do nauki jest im niezbędny materiał dostosowany stopniem trudności i sposobem przekazu oraz repertuarem do ich możliwości. I taka właśnie jest Szkoła na kontrabas mini Grzegorza Frankowskiego.
A skoro jest szkoła to i repertuar się znajdzie nowy, świeży i gotowy do grania. "Etiudowe oczko" Ryszarda Kuska to 21 krótkich utworów zawierających zagadnienia techniczne i muzyczne operujące na najprostszych tonacjach Natomiast "W dawnym stylu" tego samego autora to trzy kompozycje na kontrabas (wiolonczele) z fortepianem o różnym poziomie trudności od prostej (Nadzieja) po wirtuozowskie Scherzo.

Etiudowe oczko - utwory na kontrabas dla dzieci  Kontarabs mini - szkoła gry dla dzieci  W dawnym stylu - utwory na kontrabas dla dzieci

Od półki z nutami na kontrabas przejdźmy do zapowiadanej już przez nas wcześniej jednej z najlepszych na świecie szkół gry na saksofon "Saksofon - Grajmy i bawmy się" autorstwa  Jean-Marie Londeix, której pierwsza część jeszcze w czerwcu trafi na nasze księgarniane półki. Szkoła jest tłumaczeniem z języka francuskiego, ale została dostosowana do polskiego odbiorcy. Przede wszystkim przykłady muzyczne są częściowo zaczerpnięte z polskiej tradycji muzycznej.

Nuty i książki o muzyce na Warszawskich Targach Książki 2016
Co jeszcze nowego czeka nas w najbliższym czasie? Muzyka z kraju Chopina - nuty na fortepian do utworów polskich kompozytorów skierowane tematycznie i poziomem trudności do uczniów szkół muzycznych I stopnia. W przygotowaniu są również opracowania utworów z tej serii na fortepian na cztery ręce.

Nuty i książki o muzyce na Warszawskich Targach Książki 2016 Nuty i książki o muzyce na Warszawskich Targach Książki 2016

Do powyższych publikacji dodajemy jeszcze kilka pozycji wydanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w tym między innymi Fryderyk Chopin - Korzenie - opowieść o pochodzeniu i życiu rodziców Chopina oraz kręgu ich bliższej i dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych oraz Żelazowa Wola, w które poznajemy historię majątku od czasów przed Chopinem po współczesność.
Na uwagę zasługują również książki i nuty wydane przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Łodzi: Utwory na chór dziecięcy a capella czy Kompozytorzy dzieciom - utwory na fortepian na dwie i cztery ręce.

Zapraszamy Was do zapoznania się z nowościami!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium