Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Naucz się grać na gitarze z tych 3 książek

0

Nauczę się grać na gitarze sam, pomyślałeś. Świetnie! Jest w Tobie zapał, jest motywacja, a to bardzo ważne i pomaga nie porzucić nowego instrumentu po pierwszych trudnych próbach. Tylko co dalej? W Internecie znajdziesz morze materiałów, wiele z nich świetnych i pomocnych, ale wybór może przyprawić o ból głowy.

Z naszego doświadczenia wynika, że w takiej sytuacji dobry podręcznik może uratować sytuację. Po pierwsze - nadaje pewien rytm i strukturę Twojej nauce. Podpowiada z jakimi zagadnieniami zapoznać się najpierw, a co będziesz szlifował jeszcze kolejne miesiące. Kiedy już wiesz, jaki temat na danym etapie powinieneś poznać lepiej, albo coś szczególnie Cię zaciekawi, łatwiej znaleźć w sieci uzupełniające informacje. Po drugie - dobra książka to gwarancja, że wiedza, którą przyswajasz jest metodycznie sprawdzona. Jeśli na samym początku nabierzesz złych nawyków, trudno będzie je później zmienić. Po trzecie - dobrze napisana szkoła gry, to książka do której możesz wielokrotnie wracać. Nie zniknie pewnego dnia jak przypadkowy filmik na YouTube, czy link zapisany gdzieś w jakimś pliku.

Z Alenutowych półek wybrałam po trzy podręczniki, które nasi klienci kupują i polecają najczęściej - jeden zestaw dla najmłodszych, a drugi bardziej uniwersalny, z myślą o starszych adeptach nauki gry na gitarze.

Szkoły gry na gitarze dla dzieci

Tomasz Trojanowski - Szkoła na gitarę

Szkoła na gitarę autor Tomasz Trojanowski

To klasyczna pozycja, dzięki której krok po kroku, lekcja po lekcji, można opanować podstawy nauki na gitarze. Autor rozpoczyna od zapoznania ucznia z podstawowymi terminami i informacjami o samym instrumencie, a potem przeprowadza przez tajniki gry melodycznej i akordowej dodając odpowiednie ćwiczenia. Program pana Trojanowskiego uwzględnia też naukę pisania nut. Wesoła szata graficzna i dobór utworów sugerują, że jest to pozycja bardziej skierowana do dzieci, ale dorosłym również może świetnie pomóc w usystematyzowaniu wiedzy i ćwiczeniu umiejętności.

Tatiana Stachak - Gitara pierwsza klasa

Gitara pierwsza klasa autor Tatiana Stachak

Legendarny już podręcznik autorstwa pedagożki, gitarzystki i kompozytorki, której publikacje od lat wspierają najmłodszych w pierwszych krokach z gitarą. Jest to pięknie ilustrowana książka, a czcionka nut została z myślą o dzieciach specjalnie powiększona. Na 120 stronach znajdziecie utwory (głównie kompozycje autorki) oraz ćwiczenia wprowadzające poszczególne elementy techniczne gry. Metodyka nauki pani Stachak uwzględnia również elementy improwizacji i grę w duecie. Do książki załączona jest płyta CD z nagraniami zawartych w publikacji utworów. Niby drobiazg, ale bardzo ułatwiający ich ćwiczenie.

Tatiana Stachak - Elementarz gitarzysty

Tatiana Stachak Elementarz gitarzysty

Kolejna pozycja autorstwa pani Stachak, tym razem skierowana do maluchów w wieku 5-6 lat i skupiona na nauce gry na pustych strunach. Jaki to jest kolorowy podręcznik! Znajdziecie w nim nie tylko ćwiczenia i piosenki, ale też zagadki, gry planszowe i wierszyki. Na tym etapie nauka gry ma być przede wszystkim dobrą zabawą i widać to na każdej stronie tej książki. Stukanie w pudło jako element ćwiczenia? - ależ proszę. Dzieciaki są zachwycone, a niejako przy okazji dowiadują się czym jest pięciolinia, nuty, czy klucz wiolinowy.

Szkoły gry na gitarze dla dorosłych

Grzegorz Templin - Gitara dla każdego

Gitara dla każdego autor Grzegorz Templin

Samouczek, który jest wielką kopalnią wiedzy. Jak kupić gitarę? Jak ją nastroić? Czym jest rytm, chwyty i triada harmoniczna? Znajdziecie tu odpowiedzi na wszystkie te pytania, a do tego ćwiczenia, które pozwolą Wam opanować podstawowe bicia i akordy. Dużo miejsca poświęcono w tej książce teorii muzyki. To właśnie taka pozycja, do której można wielokrotnie wracać - przypominać sobie, utrwalać i odkrywać na nowo. Na końcu autor zamieścił kilka utworów. Zagranie motywu z filmu "Top Gun", czy "Domu wschodzącego słońca" może być niezłą motywacją do przejścia całego kursu.

Roman Ziemlański - Gitara z nauczycielem i bez

Gitara z nauczycielem i bez autor Roman Ziemlański

Prawdziwa biblia gitarzystów - 240 stron szczegółowej wiedzy teoretycznej, wskazówek i ćwiczeń. Podstawowa teoria muzyczna została tutaj wyłożona w sposób przystępny, a jednocześnie na wysokim poziomie merytorycznym. Zgodnie z samym tytułem - pozycja przydatna również w pracy z nauczycielem gry na gitarze.

Jacek Wenclewski - Gitara od podstaw

Gitara od podstaw autor Jacek Wenclewski

Ta szkoła gry to 16 lekcji, które stopniowo wprowadzają zagadnienia, umożliwiające zagranie konkretnych utworów. To świetna metoda dla początkujących - chęć zagrania melodii motywuje do ćwiczeń, a ich różnorodność stylistyczna i sposób zapisu (nuty i tabulatury) pozwalają odkryć co podoba nam się najbardziej i w czym czujemy się najlepiej. Podręcznik pana Wenclewskiego na pewno spodoba się tym, którzy nad dogłębne zrozumienie pojęć teoretycznych przedkładają praktykę i próbowanie. Każdemu natomiast na pewno spodoba się jego wyjątkowo atrakcyjna cena!

Mam nadzieję, że dzięki tym książkom, Twoja nauka gry na gitarze nabierze nowego wymiaru. Życzę powodzenia i wytrwałości oraz przypominam, że w przypadku pytań, nasza księgarnia muzyczna chętnie służy poradą - [email protected]

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium