Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Międzynarodowy Dzień Muzyki - dzień darmowej dostawy

0
Międzynarodowy Dzień Muzyki - dzień darmowej dostawy

A co jest najistotniejsze w dzisiejszym dniu, skoro należy on do Muzyki? Wypełnienie go po brzegi muzyką w różnym wydaniu i pochylenie się w szczególny sposób nad obecnością muzyki w naszym życiu, szczególnie w domu, przedszkolu, szkole.
Ostatnio coraz więcej mówi się w Polsce o edukacji muzycznej dzieci. Środowiska nauczycieli muzyki zebrane choćby w okół niedawno powstałego Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej apelują o przywrócenie muzyki w szkole podstawowej, aby na powrót stała się ona ważnym narzędziem do zapewnienia dziecku wszechstronnego rozwoju. Apel ten poparty jest praktycznymi działaniami skierowanymi do wszystkich dzieci. Animatorzy muzyczni biorą do ręki Bum Bum Rurki - kolorowy prosty instrument i wchodzą z nim do szkół i przedszkoli pokazując nauczycielom jak przez zabawę uczyć muzyki i co więcej jak muzykę wykorzystać do nauki w ogóle. Coraz większe grono nauczycieli przedszkolnych, ale również szkolnych pracuje wg różnych ciekawych metod nauki muzyki jak metoda uczenia się muzyki Edwina Gordona, Metoda Bajkowskiej czy Carla Orffa. Korzystają przy tym z dobrych opracowań muzycznych Urszuli Smoczyńskiej czy Beatrix Podolskiej.
Powstał też raport z badania przeprowadzonego w latach 2013/14 wśród Polaków w wieku 15-75 lat pod hasłem 'Muzykowanie w Polsce', który pokazuje, że "dla miażdżącej większości polskiego społeczeństwa muzyka jest czymś znaczącym, czymś, co pełni w życiu ważną i wyraźnie określoną rolę." Szkolnictwo muzyczne również przechodzi zmiany, które w efekcie mają otworzyć dziecko na świat muzycznych możliwości. W kontakcie z nauczycielami gry na poszczególnych instrumentach w szkołach muzycznych widzimy jak mała jest ich wiedza na temat bogatego materiału nutowego dostępnego na rynku, który urozmaica i uatrakcyjnia pracę z dziećmi. Widzimy bowiem dziecięce oczy które błyszczą gdy widzą nuty do piosenek z ulubionych bajek czy filmów.
A dzieci spragnione są muzyki i muzykowania. Ostatnio do naszej Fundacji Muzyka i pasja dotarł list - prośba od nauczycielki z jednej z wiejskich szkół o jakąkolwiek pomoc w umożliwieniu dzieciom muzykowania, gry na prostych instrumentach i śpiewu. Pojawienie się w tej szkole kilku gitar spowodowało, że w dzieciach obudziła się ogromna chęć grania na instrumencie. W szkole prawie wszystkie dzieci należą do szkolnego chóru! Muzyka pozwala im łagodzić trudy codzienności i tworzyć.
Chcemy wspierać rozwój muzycznych pasji, dlatego w dniu dzisiejszym (1.10.2015), jeżeli zrobicie zakupy powyżej 100 zł i wybierzecie płatność przelewem lub PayU koszty wysyłki wyniosą 0 zł :)

Zapraszamy do zakupów >>> w naszej księgarni muzycznej Alenuty.pl!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium