Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 299 zł
 

Blog

Jakie nuty zabrać na wakacje? Mamy 19 propozycji nie do odrzucenia :)

0
Jakie nuty zabrać na wakacje? Mamy 19 propozycji nie do odrzucenia :)

Wakacje to najlepszy czas na oderwanie się od codziennych spraw, obowiązkowych ćwiczeń i ... utworów wpisanych w program nauczania. Warto wówczas sięgnąć po ulubione melodie grane dla własnej satysfakcji i przyjemności.

Na pewno masz swoje ulubione tematy muzyczne, które lubisz słuchać, a może i grać. Sięgnij po nie, odkurz, jeśli już od dawna leżą na półce. Muzyka ma największą moc, gdy przynosi satysfakcję. Zachęcam zatem do zanurzania się w słuchaniu czy wykonywaniu utworów, które odprężają i angażują emocjonalnie.

I kilka propozycji dla tych, którzy szukają czegoś nowego na te wakacje. I dla tych też, którzy marzą aby ulubione melodie mieć zapisane w nutach. Oczywiście na pierwszy ogień idzie muzyka latynoamerykańska, mocno słoneczna i wyraźna.

Muzyka latino na pianoMuzyka latino na skrzypceMuzyka latino na flet

Salsa piano, The Latin-American Fiddler czy Play-along latin with a live band! to propozycje muzyki latynoamerykańskiej na pianino, flet poprzeczny oraz skrzypce. Dwie ostatnie z powyższych pozycji poza nutami i akompaniamentem posiadają również płyty CD z pełnymi wykonaniami utworów oraz podkładami ułatwiającymi samodzielne ćwiczenia. Poniżej prezentuję trzy zestawy utworów przeznaczonych głównie na gitarę akustyczną i klasyczną:

 muzyka latino na gitaremuzyka latino na gitare

Poza gorącymi rytmami latynoamerykańskimi, na pewno z przyjemnością sięgniesz po tematy muzyki filmowej i to nie tylko z zagranicznych produkcji. Muzyka Zielińskiego i Kilara wydana w poręcznych zeszytach z łatwością zmieści się do wakacyjnego bagażu. A może tam gdzie jedziesz znajdzie pianino i siądziesz sobie w letnie popołudnie i zagrasz ulubione dźwięki?

I jeszcze słów kilka o nowej świetnej serii Great Movie Themes czyli popularnych tematach muzyki filmowej w opracowaniu na trąbkę, saksofon tenorowy i altowy, puzon, klarnet, altówkę czy flet. Poza nutami każda pozycja posiada zamiast płyty CD tzw audio online czyli dostęp online do materiałów związanych z poszczególnymi utworami, które można pobrać i wydrukować. W materiałach tych zamieszczone są także pełne wersje utworów oraz specjalnie przygotowany materiał ćwiczeniowy.

A wracając do rodzimych tematów muzycznych co powiecie na polską biesiadę na akordeon czy też polskie tańce również w opracowaniu na akordeon?

Piosenki biesiadne na akordeon

I na koniec tych wakacyjnych wędrówek po nutach jeszcze coś dla najmłodszych czyli piosenki wakacyjnepopularne na pianino w łatwym układzie:

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl