Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Jak nauczyć grać jazz w zespole? Zobacz naszą propozycję

0
Jak nauczyć grać jazz w zespole? Zobacz naszą propozycję

Autorem podręcznika jest Mike Steinel - teoretyk i praktyk jazzu, kompozytor, trębacz i pianista z wieloletnim doświadczeniem w nauce jazzu. Podręcznik przeznaczony jest do nauki podstaw jazzu na instrumentach: fortepian, saksofon altowy, saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, perkusja, trąbka, gitara basowa, gitara elektryczna, wibrafon, klarnet, flet, puzon, róg i tuba. Podręcznik posiada również opracowanie dla dyrygenta.Przygotowany został z myślą o uczniach z 1-2 letnim doświadczeniem gry na wybranym instrumencie, ale bez doświadczenia w graniu jazzu. Uczy podstaw jazzowych rytmów i brzmień za pomocą znanych piosenek. Pokazuje krok po kroku jak nauczyć się grać jazz na wybranym instrumencie. Podręcznik zawiera komplet niezbędnej teorii wyłożonej w prosty sposób i uzupełnionej właściwymi ćwiczeniami ułatwiającymi naukę podstaw jazzu.

Z podręcznika można korzystać zarówno w nauczaniu grupowym jak i indywidualnym. Dzięki materiałowi zawartemu w podręcznikach Essential Elements for Jazz Ensemble opanowanie podstaw improwizacji jazzowej czy poznanie skal oraz niezbędnej teorii będzie inspirujące i ciekawe. Podręcznik poza nauką podstaw jazzu wprowadza ucznia w historię jazzu i ludzi z nim związanych.

Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajdują się ścieżki "Play-Along" do każdego przykładu, ćwiczenia. Pozwala to na jeszcze efektywniejszą naukę. Dodatkowo płyta zawiera także siedem utworów w pełnej aranżacji oraz przykładowe solówki.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium