Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! DARMOWA dostawa już od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Graj na instrumencie - będziesz mądrzejszy!

0
Graj na instrumencie - będziesz mądrzejszy!

Mamy wbudowany w sobie muzyczny gen. Ciągnie nas bowiem do muzyki - jej słuchania, przeżywania, często też do grania. Nie ma wielu ludzi, którzy potrafiliby żyć bez muzyki. Muzyka towarzyszy nam przy pracy i odpoczynku, wzbudza radość ale i łzy. Steruje naszymi emocjami. Dlatego też wielu sięga po różne instrumenty, aby samemu nauczyć się grać.

Obecnie muzykowanie, szczególnie to domowe, rodzinne nie jest tak popularne jak kiedyś. No i czas to zmienić. Bo z nauki gry na instrumencie i ze wspólnego muzykowania płynie bardzo wiele korzyści dla ogólnego rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia. Jakie to korzyści?

Ucząc się gry na instrumencie jesteśmy bardziej kreatywni. Nasza wyobraźnia jest stymulowana do działania. Uczymy się koncentracji uwagi, poprawiamy swoją pamięć. Jest to istotne na każdym poziomie rozwoju. Dzieciom gra na instrumencie może pomagać ogólnie w procesie uczenia się i wyrażania emocji, poprawia koordynację ruchową.
Poza tym nauka gry wymaga cierpliwości, wytrwałości i systematyczności. Uczy pokonywania lęku przed wystąpieniami publicznym, daje wiarę w siebie, w swoje umiejętności i możliwości.
Jeśli do tego dorzucić jeszcze grę w zespole, muzykowanie przy okazji spotkań rodzinnych czy towarzyskich to nauka gry na instrumencie staje się doskonałym treningiem zarówno dla ciała jak i dla ducha, rozwija nie tylko umiejętności, ale także społeczne kompetencje ucząc współpracy w zespole.

Dlatego nasza księgarnia Alenuty.pl wspiera rozwój muzyczny, promuje kreatywne spędzanie czasu na nauce gry na wybranym instrumencie. Bo to jest po prostu dobre, choć początki oczywiście bywają trudne.

Zapraszamy do naszego naukowego działu - nuty i książki, które ułatwią Ci naukę znajdziesz tu:
nauka gry na pianinie >>>
nauka gry na gitarze >>>
nauka gry na keyboardzie >>>
nauka gry na skrzypcach >>>

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium