Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Edukacja muzyczna - idzie nowe!

0
Edukacja muzyczna - idzie nowe!

Jednym z takich wydarzeń jest z pewnością Konwencja założycielska Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej, która odbędzie się w sobotę 14 marca w Warszawie. Cele i plany PSEiAM są dalekosiężne a zaproszenie do wspólnego przemienienia rzeczywistości muzycznej w Polsce wysłane zostało nie tylko do grona nauczycieli szkół i uczelni muzycznych, ale również do nauczycieli prywatnych, animatorów muzycznych, biznesu. W planach Stowarzyszenia jest utworzenie sekcji dla nauczycieli muzyki w oświacie, nauczycieli w szkołach muzycznych, dla muzyków w edukacji nieformalnej, partnerstwa biznesu i edukacji muzycznej oraz badań muzyczno-edukacyjnych.

Zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że inicjatorami są ludzie, którzy prężnie działają na rzecz edukacji muzycznej już od kilku dobrych lat. W programie Konferencji oprócz debaty i pracy w 5 sekcjach pojawiają się rewelacyjne warsztaty:

1/ Teoria E.E. Gordona w praktyce - Fundacja Kreatywnej Edukacji, Jolanta i Miłosz Gawryłkiewiczowie
2/ Popularny na świecie, nieznany w Polsce program edukacyjny „Music together”  - Anna i Adam Weber
3/ Śpiewaj - to łatwe i przyjemne. Warsztat poprowadzą studenci III roku wokalistyki jazzowej oraz prof. Piotr Baron
4/ Kolorowa eksplozja rytmu! - warsztat zabaw z Bum-Bum-Rurkami Dawid Gacek

Chcemy brać w tym udział. Chcemy wspierać i pomagać. Chcemy, aby muzyka zagościła na stałe w szkole i na podwórku. Muzyka wysokich lotów, ciekawie podana i pokazana, twórczo nauczana.

W tej chwili mocno rozwijamy dział edukacji muzycznej, w którym gromadzimy książki-pomoce dla nauczycieli do prowadzenia ciekawych zajęć rytmicznych i muzycznych.

Przygotowaliśmy również ankietę skierowaną do nauczycieli muzyki i instrumentu - chcemy poznać Wasze potrzeby, aby celnie móc na nie odpowiadać. Zachęcamy do >>> wypełnienia ankiety

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium