Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Dzień edukacji muzycznej w Warszawie

0
Dzień edukacji muzycznej w Warszawie

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są nauczyciele fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i instrumentów dętych, a także nauczyciele kameralistyki. Dzień Edukacji Muzycznej służyć ma inspirowaniu nauczycieli do twórczego nauczania. Możliwość bezpośredniego spotkania z ciekawymi osobowościami muzycznymi autorami publikacji nutowych czy kompozytorami, pokazywanie nowych metod nauczania oraz prezentacja szerokiego wachlarza publikacji muzycznych dają spore wsparcie w aranżacji ciekawego i skutecznego uczenia dzieci gry na instrumencie. Dodatkowym plusem takiego spotkania jest integracji środowiska nauczycielskiego i możliwość wymiany doświadczeń, co przy zmieniającej się, reformowanej szkole muzycznej jest bardzo potrzebne.

W tegorocznej 12. edycji rozmawiać będziemy o kameralistyce fortepianowej na 4 ręce, duetach skrzypcowych, klarnecie czy flecie dla początkującej oraz wiolonczeli dla 6-latków. Poruszone zostaną również tematy współczesnej muzyki fortepianowej w szkole, kameralistyki wiolonczelowej i skrzypcowej. Powyższe tematy przedstawione zostaną w oparciu o konkretne publikacje m. in. Graj ze mną na 4 ręce, Piosenki mojego dzieciństwa, Duetowe co nie co, Małe ABC na wiolonczelę, Cello Time Starters, James Rae Flute Debut, Piano Time Jazz, Improwizacje dziecięce, Chamber Music for Violoncellos, Clarinet Debut, Children's songs from Europe, Zbiór utworów na dwoje skrzypiec i fortepian, Witaj Reksio! Na dwa fortepiany.Dzień Edukacji Muzycznej będzie miał miejsce 7 października i zagości w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie przy ul. Miodowej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat poświadczający udział w tym wydarzeniu.

Nasza księgarnia Alenuty.pl postanowiła również zaangażować się i wesprzeć organizacyjnie wydawnictwo PWM, ponieważ chcemy być tam gdzie nauczyciele, słuchać czego potrzebują i z jakimi problemami się mierzą. 

Zachęcamy serdecznie do udziału w 12 Dniu Edukacji Muzycznej w Warszawie w dniu 7 października. rejestracja możliwa jest na stronie: http://edu.pwm.com.pl/rejestracja-2015/.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium