Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Adele - potęga głosu i piosenki, które porywają tłumy

0
Adele - potęga głosu i piosenki, które porywają tłumy

Pamiętam jak poznałam muzykę Adele - śpiewała w studio NPR Music. Słuchałam owładnięta potęgą jej głosu, która wcisnęła mnie wówczas w fotel. Osoba Adele, teksty, melodia, sposób wykonania, towarzyszący muzycy - wszystko to tworzyło piękną muzyczną całość i stanowiło o niepowtarzalnym charakterze muzyki, którą zaprezentowała Adele. Zaśpiewała wówczas trzy piosenki "Someone Like You", "Chasing Pavements" oraz "Rolling In The Deep". Wiemy jaką moc mają te przeboje, jak wielu z nas nuci je w różnych okolicznościach. Są charakterystyczne, tworzą w pewien sposób podpis Adele, mówią o niej jako wokalistce, określają muzykę jaką tworzy i którą się z nami dzieli. Kameralne studio NPR Music pozwoliło mi zobaczyć Adele jako zwyczajną młodą kobietę o nadzwyczajnym głosie. Kolejnym mocnym spotkaniem z wokalistką był koncert w Royal Albert Hall - pełen muzyki, ale też emocji - radości i wzruszenia. Polecam Waszej uwadze całość koncertu - doskonały, wart obejrzenia i wysłuchania. Najbardziej zapada w pamięci kontakt Adele z publicznością szczególnie podczas niesamowicie emocjonalnego wykonania piosenki Someone Like You. Relacja Adele z publicznością jaka się wówczas zawiązuje jest trudna do opisania i jedyna w swoim rodzaju, w pewien sposób intymna. Równie piękna i warta wysłuchania jest piosenka Boba Dylana dedykowana Amy Winehouse "Make You Feel My Love".

Teraz Adele wraca z nową płytą 25. Jak sama o niej mówi jest to płyta o pogodzeniu się z samym sobą, z upływem czasu, ze wszystkim co zrobiła i nie zrobiła.

Możecie sięgnąć po nuty do piosenek Adele z poprzednich albumów i zagrać je nie tylko na fortepianie, ale również na gitarze, klarnecie, saksofonie, flecie czy nawet ukulele. A nade wszystko możecie śpiewać razem z Adele albo tworzyć swoje aranżacje jej piosenek. Na półce naszej księgarni muzycznej mamy również dwie biografie Adele, do których przeczytania serdecznie Was zapraszam.

Adele 19 nuty na fortepian melodia akordy Adele 21 nuty na fortepian melodia akordyBest of Adele nuty na fortepian melodia akordyAdele nuty na ukulele

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium