Katarzyna Wasilewska: Trelelele Ukulele - nauka gry na ukulele dla dzieci (+ płyta CD)
Opis
wznowienie we wrześniu 2025
Terelelele ukulele to książka oparta na autorskiej metodzie Ukukolorki, w której akordy zostały określone poprzez kolory. W ten sposób łatwiej jest dziecku nauczyć się gry na ukulele. Wie o tym autorka książki pani Katarzyna Wasilewska, która na co dzień wprowadza dzieciaki w muzyczny świat. Do książki została dołączona płyta CD z nagraniami piosenek (wersja z wokalem oraz wersja instrumentalna w wolniejszym tempie). Natomiast naklejki Ukukolorki znajdujące się w książce możecie wykorzystać do oznaczania dźwięków i progów na ukulele. Wówczas pierwsze kroki w nauce gry będą ciekawsze i prostsze. W książce autorka zamieściła również filmy instruktażowe ukryte pod kodami QR.
W książce znajdziecie rozbudowany wstęp, z którego dzieci dowiedzą się:
jak zbudowane jest ukulele
jak trzymać i grać na ukulele
jak nastroić instrument
jak zostać Ukumistrzem
Książka zawiera:
- 21 autorskich piosenek w opracowaniu na ukulele,
- nagrania mp3 (łącznie 40 utworów),
- 15 filmów instruktażowych (dostępnych po zeskanowaniu kodów QR zawartych w książce)
W następujących po nich 14 lekcjach opartych na wesołych, autorskich piosenkach dzieci poznają podstawowe akordy i potrafią je zagrać w piosenkach, uczą się trzech rodzajów bicia. A ponad to odczytują akordy na schematach, uczą się prostych akcentów na ukulele, tworzą własną piosenkę oraz poznają podstawowe wartości rytmiczne.
Wydanie drugie.
Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również spis treści oraz inne dodatkowe informacje.
Przeczytaj >> recenzję podręcznika (do wydania pierwszego, które wizualnie różni się od wydania drugiego)
Tytuł: Trelelele ukulele
Autor: Katarzyna Wasilewska
Stopień trudności: dla początkujących
Instrument: ukulele
Notacja muzyczna: zapis nutowy, akordy
Wydawnictwo: Akademia Bambidu
Format: 68 str., A4, pozioma, miękka oprawa, w komplecie płyta CD
Język wydania: polski
ISBN / ISMN: 9788395736506
Kod wydawcy:
Atrybuty
Styl muzyczny | folk / world music |
Instrument | Ukulele |
Wyświetlamy wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie sprawdzamy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Grażynka
Prześliczna książeczka, piękne ilustracje, pisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem. Przyciąga uwagę najmłodszych zachęcającymi tytułami. Wszystko oprawione w piękny papier nie wspominając o kolorach, na których opiera się cała metoda nauki. Bardzo gorąco polecam
Oliwka
Bardzo pomysłowa książeczka, stworki przypadły do gustu moim dzieciom które chętnie sięgają po książeczkę nawet same, przykuwa ich uwagę kolorystyka, ciekawe obrazki i prosta forma przekazywanej wiedzy
EwelinaZ
Pomysłowa, kolorowa, zrozumiała - tak mogę opisać w trzech słowach tę książkę. Bardzo zachęca do nauki gry na ukulele, polecam wszystkim którzy przymierzają się do tego niezwykłego instrumentu!