Darmowa dostawa od 300 zł
● Sprowadzamy nuty z całego świata
● Istniejemy od 2008 roku
 

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Bärenreiter (Bärenreiter-Verlag)

To niemieckie wydawnictwo muzyki klasycznej. Firma została założona przez Karla Vötterle w Augsburgu w 1923 roku zaś po czterech latach przeniosła się do Kassel, gdzie do dziś ma swoją siedzibę. Posiada także biura w Bazylei, Londynie, Nowym Jorku i Pradze (Barenreiter Praha). Obecnie firmą zarządzają córka Karla - Barbara Scheuch-Vötterle i jej mąż Leonhard Scheuch. Bärenreiter pozostaje własnością rodziny co tym bardziej czyni je wyjątkowe wśród dużych wydawnictw. Firma zatrudnia około 140 osób w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Od samego początku istnienia wydawnictwa rozwijano program książek muzycznych. Obejmował on nie tylko wyspecjalizowane dziedziny muzykologii, ale także podręczniki, biografie i wstępy do klasycznych dzieł muzycznych skierowane do szerszego grona odbiorców, nuty na chór i inne.

Muzyczna encyklopedia wydawnictwa

Bliskie kontakty z muzykologami i ich badaniami doprowadziły do opublikowania w 1994 przełomowej encyklopedii Die Musik in Geschichte und Gegenwart. To 29-tomowa praca, która zawiera artykuły odzwierciedlające najnowsze badania naukowe nie tylko dotyczące muzyki klasycznej, lecz także wszystkich dziedzin muzyki. Barenreiter publikuje także wiele nowych kompletnych wydań krytycznych, szeroko wykorzystywanych przez badaczy i muzyków z całego świata. Są to na przykład pełne dzieła Schütza, Bacha, Beethovena, Händel'a, Telemanna, Glucka, Mozarta, Schuberta i Berlioza, do których dołączył ostatnio Fauré oraz cykl „L'Opéra français” i dzieła Rossiniego.

Wydania urtekstowe

Od 1951 roku firma koncentruje się na serii New Complete Editions dla różnych kompozytorów rozszerzając i zastępując wiele wydań opublikowanych w XIX i XX wieku przez Breitkopf und Härtel. Te wydania mają na celu jak najdokładniejsze przedstawienie intencji kompozytora, czyli urtekstu odzwierciedlając jednocześnie najnowsze wyniki badań muzykologicznych. Kompozytorzy objęci tymi seriami to m.in. Bach, Mozart, Schubert, Handel, Telemann, Gluck, Berlioz, Berwald, Vierne, Schütz, di Lasso, Corelli i inni.

Inne wydania Bärenreiter'a

Bärenreiter wydał także kilka pełnych publikacji wspólnie z innymi wydawcami, w tym również z kompozytorami takimi jak: Gade, Janáček, Liszt i Rameau, a także angażuje się duże, muzykologiczne projekty takie jak kompletne wydanie symfonii Beethovena pod redakcją Jonathana Del Mar.

Główną serią wydań Bärenreiter są Bärenreiter-Ausgaben z wyciągiem fortepianowym lub partyturami wokalnymi oraz serią kodów numerycznych dla partii instrumentalnych. Seria książek muzycznych Bärenreiter-Verlag to faksymile i inne przedruki (Bücher - Faksimiledrucke - Reprints). Inne wydane serie to Hortus Musicus, Ausgaben ohne Editionsnummern itp. W 1950 roku Bärenreiter przejął firmę Johann-Philipp Hinnenthal Verlag, założoną w Bielefeld w 1946 roku. Dzięki temu powstała seria dzieł barokowych Hortus Musicus.

Barenreiter wydaje również przepięknie zaaranżowane książki specjalnie zapakowane lub w wyjątkowych obwolutach, które doskonale nadają się na prezent.

Wsparcie kultury

Bärenreiter aktywnie wspiera różnorodne projekty muzyczne i charytatywne. Każdego roku firma Bärenreiter przyznaje „Bärenreiter Urtext Prize” w ramach wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Wydawnictwo wspiera również wiele projektów w Kassel i okolicach, w tym Kasseler Musiktage, Muzeum Spohr i profesurę Grimm na Uniwersytecie w Kassel. Landgraf-Moritz-Stifung (fundacja) promuje publikacje muzyczne, zwłaszcza badania Heinricha Schütza i jemu współczesnych. Wspiera również inne działania muzyczne.

Od momentu powstania Bärenreiter przywiązywał dużą wagę do utrzymywania bliskich kontaktów z wiodącymi instytucjami zajmującymi się badaniami muzykologicznymi. Współpraca ta gwarantuje, że publikacja wydań odzwierciedla najnowsze osiągnięcia muzykologiczne.

Nagroda German Music Edition 

Co roku niezależne jury na zlecenie Niemieckiego Stowarzyszenia Wydawców Muzycznych przyznaje tytuł „Best Edition”. Dzięki tej nagrodzie wydania nut i książki muzyczne od niemieckich wydawców są doceniane za doskonałą jakość treści i prezentacji. Poprzez przyznanie nagrody Stowarzyszenie ma na celu uświadomienie najwyższej jakości wydawnictw muzycznych w Niemczech, a także uhonorowanie tych autorów, redaktorów, grafików i wydawców, którzy otrzymali szczególne wyróżnienia. Publikacje wydawnictwa Barenreiter są często doceniane w ramach tej nagrody.  

Barenreiter

Giuseppe Verdi: Messa de Requiem for SATB Choir and Orchestra - partytura

Wysyłka w: 10 - 21 dni

0
Giuseppe Verdi: Messa de Requiem for SATB Choir and Orchestra - partytura
Wydawnictwo: Barenreiter
Cena: 479,00 zł
szt.
zobacz więcej
Claude Debussy: La Mer - Trois Esquisses Symphoniques - partytura

Wysyłka w: 10 - 21 dni

0
Claude Debussy: La Mer - Trois Esquisses Symphoniques - partytura
Wydawnictwo: Barenreiter
Cena: 445,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl