Alenuty.pl księgarnia muzyczna
DARMOWA DOSTAWA od 300 zł
● Sprowadzamy nuty z całego świata
● Istniejemy od 2008 roku
 

Blog

Arkadiusz Gembara: Szkoła na akordeon guzikowy część 1

Produkt: w magazynie
Wysyłka w: 24 h
Dostawa: Darmowa dostawa od 300 zł sprawdź koszty dostawy
Cena: 95,00 zł 95.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4 (2 opinii)
Wydawnictwo: Mojenuty Gembara
Kod produktu: WYDA_9788396187307

Opis

Publikacja stanowi szkołę gry na akordeonie guzikowym, adresowaną głównie do uczniów szkół muzycznych I stopnia, ognisk muzycznych a także może okazać się przydatną propozycją dla samouków. Książka autorstwa Arkadiusza Gembary - wrocławskiego kompozytora, edytora i aranżera. Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich, którzy pragną w stopniu podstawowym opanować grę na akordeonie guzikowym z systemem typu B.

Podręcznik ma na celu uszeregowanie utworów pod względem stopnia trudności.

Szkoła na akordeon guzikowy składa się z dwóch części:

  • I część teoretyczna (historia i budowa akordeonu oraz podstawy z zasad muzyki)
  • II część praktyczna (ćwiczenia i utwory napisane w formie lekcji)

Utwory w części praktycznej opatrzone są uwagami, gdzie wyjaśnione są problemy wykonawcze danego utworu. Aplikatura została napisana dla akordeonu guzikowego z systemem typu ,,B”, w którym dźwięk C znajduje się w III rzędzie. W zamyśle autora książki było przekazanie sposobu prawidłowego wykonania utworów, oraz o stopniowego nabywanie umiejętności akordeonowych osiąganych w powiązaniu z artystycznym i intelektualnym rozwojem ucznia.

Tytuł: Szkoła na akordeon guzikowy I 
Autor: Arkadiusz Gembara
Stopień trudności: dla początkujących
Instrument: akordeon
Notacja muzyczna: zapis nutowy
Wydawnictwo: MojeNuty Gembara
Format: A4, oprawa miękka
Język wydania: polski
ISBN: 9788396187307

Koszty dostawy Darmowa dostawa od 300 zł

Kraj wysyłki:

Zobacz podobne nuty i książki

Opinie

9 stycznia 2022

Polecam szkołę nie ze względu, że ją napisałem jako ,,Ja", ale ze względu, że ją napisałem na bazie 20-letnich doświadczeń ze swoimi uczniami, którzy to niejednokrotnie zdobywali laury na konkursach o szczeblu regionalnym, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Metodyka nauczania w tej szkole oparta jest na obserwacjach wieloletniej działalności edukacyjnej w Państwowych Szkołach Muzycznych, warsztatach, konfrontacjach, konkursach muzycznych.  Dogłębna  analiza na bazie doświadczeń ze  swoimi uczniami, niejednokrotnie  podsuwała  mi pomysły typu:   jak ułożyć palec, jak zmienić kierunek miecha, jaką artykulację zastać. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy nauczyciel ma swoją metodę pracy, ale może po części metodę, którą zastosowałem w tym podręczniku, posłuży nauczycielowi w edukacji młodego adepta sztuki. Pozdrawiam autor Arkadiusz Gembara.     

9 stycznia 2022

Szkoła gry na akordeonie guzikowym cz.I, adresowana jest głównie do uczniów szkół muzycznych I stopnia, ognisk muzycznych oraz może okazać się przydatną propozycją dla tzw. samouków. Publikacja przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy pragną w stopniu podstawowym opanować grę na akordeonie guzikowym z systemem typu B. Niniejszy podręcznik ma na celu uszeregowanie utworów pod względem stopnia trudności. Szkoła na akordeon guzikowy składa się z dwóch części: I część teoretyczna (historia i budowa akordeonu oraz podstawy z zasad muzyki) II część praktyczna (ćwiczenia i utwory napisane w formie lekcji) Wiadomości w części teoretycznej podane są w zarysie tak, aby uczeń orientował się w podstawowych wiadomościach z zasad muzyki oraz poznał w skrócie historię i budowę akordeonu. Utwory w części praktycznej opatrzone są uwagami, w których wyjaśnione są problemy wykonawcze danego utworu. Aplikatura została napisana dla akordeonu guzikowego z systemem typu ,,B”, w którym dźwięk C znajduje się w III rzędzie. W koncepcji nauczania gry na akordeonie przyjętej w tym podręczniku, chodzi nie tylko o prawidłowe wykonanie utworów, ale o stopniowe nabywanie umiejętności akordeonowych osiąganych w powiązaniu z artystycznym i intelektualnym rozwojem ucznia. Polecam szkołę nie ze względu, że ją napisałem jako ,,Ja", ale ze względu, że ją napisałem na bazie 20-letnich doświadczeń ze swoimi uczniami, którzy to niejednokrotnie zdobywali laury na konkursach o szczeblu regionalnym, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Metodyka nauczania w tej szkole oparta jest na obserwacjach wieloletniej działalności edukacyjnej w Państwowych Szkołach Muzycznych, warsztatach, konfrontacjach, konkursach muzycznych. Dogłębna analiza na bazie doświadczeń ze swoimi uczniami, niejednokrotnie podsuwała mi pomysły typu: jak ułożyć palec, jak zmienić kierunek miecha, jaką artykulację zastać. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy nauczyciel ma swoją metodę pracy, ale może po części metodę, którą zastosowałem w tym podręczniku, posłuży nauczycielowi w edukacji młodego adepta sztuki. Pozdrawiam autor Arkadiusz Gembara.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl