Alenuty.pl księgarnia muzyczna
DARMOWA DOSTAWA od 300 zł
● Sprowadzamy nuty z całego świata
● Istniejemy od 2008 roku
 

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Kategoria ta zawiera nuty na duety fletowe oraz nuty na tria fletowe będące zbiorami utworów z całego świata, w różnych stylach muzycznych (muzyka barokowa, folk, muzyka sakralna, klasyczna, pop, jazz). Opracowanie każdej partii przeznaczone jest dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych instrumentalistów. Początkujący również znajdą tu coś dla siebie. Na półkach tej kategorii znajdziesz nuty na dwa flety poprzeczne, nuty na 3 flety poprzeczne oraz na składy mieszane np. na flet z gitarą, klarnetem czy wiolonczelą. Do niektórych książek z nutami na flet dołączona jest płyta CD z nagranymi partiami fletowymi oraz akompaniamentem fortepianowym. Opracowania te są materiałem dydaktycznym, a także koncertowym. Podczas nauki w szkole muzycznej młodzi muzycy będą mieli możliwość współpracy i wzajemnego słuchania się poprzez wspólne granie różnych utworów opracowanych na dwa bądź trzy instrumenty.

Nuty na dwa i trzy flety poprzeczne

Już w pierwszym roku nauki gry na instrumencie warto muzykować w duecie, czy nawet w trio. Na początku najlepszą osobą do wspólnej gry jest nauczyciel. Służy to nie tylko pogłębianiu więzi mistrz–uczeń, ale, co jest szczególnie istotne, jest to pierwszy krok do współpracy z drugim instrumentalistą, która rozwija jednocześnie wrażliwość słuchową podopiecznego jak i jego muzyczną spostrzegawczość.
Idealną propozycją na początek są nuty na duety fletowe „The Best Flute Duet Book Ever” Emmy Coulthard. To bardzo ciekawa pozycja charakteryzująca się niezwykle zróżnicowanym repertuarem. Znajdziesz w niej łatwe opracowania znanych utworów barokowych, klasycznych oraz muzykę sakralną i folkową, a także fantastyczną aranżacją kawałka „Everybody Wants to be a Cat” z disneyowskiej produkcji The Aristocats. Są to szczególne nuty na duet fletowy, ponieważ mimo łatwych tonacji i prostej faktury rytmicznej brzmią niezwykle efektownie. Na początkowym etapie wspólnego muzykowania sprawdzi się również pozycja „Classical Themes for Two Flutes” oraz nuty Renaty Guzik „Grajmy na dwa flety”. Synkopowane rytmy i wyrazista staccatowa artykulacja będą idealnym sposobem na wejście na kolejny poziom gry. Pozycje te są dobrym wyborem nut na duety fletowe dla ucznia w 1-3 roku nauki. 

Kolejny etap rozwoju z nutami na tria fletowe

Grając wspólnie, młodzi muzycy uczą się tolerancji wobec różnych pomysłów interpretacyjnych. Bowiem w czasie wspólnego muzykowania spotykają się niekiedy instrumentaliści reprezentujący odmienne umiejętności, postawy estetyczne, grający różną artykulacją, proponujący inne frazowanie. Jest to niezwykle rozwijające.
W naszej księgarni znajdziesz nuty na tria fletowe na zróżnicowany skład. Szukając repertuaru dla uczniów średnio zaawansowanych zwróć uwagę na „Tick Tack Toe Suite Alicja Jonas”. Są to nuty na flet, wiolonczelę i fortepian. Wyjątkową pozycją wśród nut na tria fletowe jest również "Trio con brio fur 3 Floten" Krzysztofa Zgraji.

nuty na duety i tria fletowe

Ian Clarke - Maya for two flutes and piano - nuty na duet fletowy i fortepian

Ian Clarke - Maya for two flutes and piano - nuty na duet fletowy i fortepian
Ian Clarke - Maya for two flutes and piano - nuty na duet fletowy i fortepian
5

Utwór Iana Clarka na fortepian i flet dla zaawansowanych

Produkt: sprowadzamy

Kategoria nuty na duety i tria fletowe
Wydawnictwo: IC Music

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 72,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl