Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata!
DARMOWA dostawa od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

jazz nauka gry na gitarze / Gitara elektryczna Wydawnictwo: Kendor Music

Samodzielna nauka gry na gitarze elektrycznej w jazzowym stylu

W kategorii Jazz nauka gry na gitarze znajdziesz podręczniki, szkoły gry i kursy, które sprawią, że samodzielna nauka gry jazzu na gitarze elektrycznej będzie dla Ciebie przyjemnością. Publikacje zawierają setki świetnie brzmiących utworów, które można wykorzystać jako punkt wyjściowy jazzowych standardów jak i we własnych kompozycjach. Niezależnie od tego, czy lubisz tradycyjny jazz czy fusion i na jakim stopniu zaawansowania w grze jesteś.

W opracowaniach, które tu znajdziesz, omawiane są zagadnienia takie jak: integracja melodii i harmonii, rozwój linii basowej, wzmocnienie akordów, aranżacje w gitarze solowej i wiele więcej. Dzięki nim nauczysz się jednocześnie wykorzystywać harmonię, melodię i rytm w każdym utworze. Wszystkie zagadnienia poparte są licznymi przykładami, zapisanymi w standardowej notacji nutowej i tabulaturowej. Do książek często dołączona jest płyta CD lub kod do materiałów online. Znajdziesz tam utwory demo lub podkłady, czasami uzupełnione również o materiały wideo. Z takimi materiałami Twoja gra na gitarze elektrycznej w jazzowym stylu wejdzie na nowy poziom.

Jak grać jazz na gitarze elektrycznej?

Nauka gry jazzu na gitarze elektrycznej wymaga połączenia zarówno muzycznych, jak i technicznych umiejętności. Aby stać się dobrym muzykiem jazzowym, warto opanować specjalne techniki gry na gitarze elektrycznej, takie jak ślizgi, hammer-ons, pull-offs i bending. Posługując się sprawnie zaawansowanymi technikami rozbudowujesz swój warsztat i możliwości improwizacyjne. Gitara jazzowa jest często używana do grania solówek i akompaniamentów, dlatego ważne jest, aby znać charakterystyczne dla jazzu progresje akordów i harmonie.

Nauka gry jazzu na gitarze elektrycznej to również regularne ćwiczenie i uważne słuchanie jazzowych wirtuozów. Na naszych półkach znajdziesz wiele publikacji sygnowanych przez jazzowe autorytety. Chcesz inspirować się stylem Wes’a Montgomery’ego? - znajdziesz tu wydania z jego zagrywkami. A może bliższy jest Ci Joe Pass? - jego riffy i solówki odtworzysz bez trudu z odpowiednią publikacją.

W szczególny sposób polecam Ci też kilkuczęściową serię “The Complete Jazz Guitar Method”. Przeprowadzi Cię ona przez naukę skal, teorię triad, przez rozszerzone akordy, charakterystykę różnych jazzowych stylów, aż po improwizację na najwyższym poziomie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium