Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Nuty z wydawnictwa Oxford University Press w Alenuty.pl

0
Nuty z wydawnictwa Oxford University Press w Alenuty.pl

Oxford University Press to największe wydawnictwo uniwersyteckie na świecie. Powstało prawie 500 lat temu w 1586 roku w Anglii. W Polsce najbardziej znane jest z wydawania słowników czy materiałów do nauki języków. Ma też bardzo bogatą ofertę odnośnie nut, szczególnie zaś nauki gry na instrumentach. Oferta nutowa i podręcznikowa skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, ale na szczególną uwagę zasługują serie wydawnicze tworzone dla dzieci. Autorami ich są muzycy, którzy na co dzień pracują wśród dzieci i młodzieży. Dlatego nie ma w nich teorii, która nie pokrywa się z praktyką. Co więcej, wydawnictwa nutowe Oxford University obfitują w ćwiczenia i zabawy, które mają ułatwić każdemu dziecku naukę gry na wybranym instrumencie.

Pianoworks nauka gry na fortepianie dla dorosłych seria Globetrotters nuty na chór Chilcott 

Na szczególną uwagę zasługują serie Fiddle Time, Cello Time, Flute Time i Viola Time. Skierowane do dzieci już od 5 roku życia pomagają opanować pierwsze kroki na drodze muzycznego rozwoju. Każda z serii posiada cztery poziomy zaawansowania. Na każdym zagadnienia teoretyczne idą w parze z ćwiczeniami i zabawami mającymi ułatwić poznawanie, przyswajanie i wykorzystywanie nabywanej wiedzy. Podręczniki oparte są na wieloletnim doświadczeniu autorów Kathy i Davida Blackwellów, którzy od kilkunastu lat uczą dzieciaki gry na skrzypcach, wiolonczeli, altówce i flecie. Materiały opracowywane przez Państwo Blackwell wyposażone są w tętniące życiem oryginalne utwory, posiadają również odwołania do znanych i lubianych przez dzieci piosenek i utworów, jak również od samego początku zachęcają do gry w duetach czy w szerszym gronie muzyków zespołu kameralnego. Stopniowanie trudności oraz dostosowanie charakteru utworów i ćwiczeń do wieku i umiejętności dziecka sprawiają, że nauka z wykorzystaniem podręczników z tej serii gwarantuje sukces na każdym kroku. Do podręczników przygotowane zostały również osobne zeszyty z akompaniamentem fortepianowym lub skrzypcowym, wiolonczelowym czy altówkowym - w zależności od serii.

seria Fiddle Time nauka gry na skrzypcach dla dzieci seria Viola Time nauka gry na altówce dla dzieci seria Cello Time nauka gry na wiolonczeli dla dzieci

Dobrym materiałem do doskonalenia gry dla dzieci, różnorodnym tematycznie jest seria Globetrotters. 12 utworów z różnych stron świata pozwala zapoznać dziecko z różnorodnością muzyczną kultur. Kompozycje opracowane zostały na instrumenty szkolne czyli na skrzypce, fortepian, wiolonczelę, klarnet, trąbkę, saksofon altowy i tenorowy oraz flet.

 seria Globetrotters seria Globetrottersseria Globetrotters

Pozostając w kręgu edukacyjnych materiałów muzycznych niesłabnącą od lat popularnością cieszy się seria Piano Time autorstwa Pauline Hall. Autorka będąca wykształconym w Royal Academy of Music muzykiem pod wpływem pracy z dziećmi zaczęła tworzyć coraz to nowe małe formy muzyczne dostosowane poziomem trudności do umiejętności i możliwości małych pianistów. W ten sposób powstała seria zeszytów tematycznych z utworami pochodzącymi z muzyki klasycznej, romantycznej, operowej jak również rozrywkowej i współczesnej.

seria Piano Time nuty na fortepian dla dzieci seria Piano Time nuty na fortepian dla dzieci seria Piano Time nuty na fortepian dla dzieci

W serii pojawiły się trzy części podręcznika, zeszyty ułatwiające naukę czytania nut na fortepianie oraz kilka publikacji dla najmłodszych dzieci pod wspólnym tytułem Ten Fingers. Ta bardzo kolorowa trzyczęściowa prosta szkoła gry dla przedszkolaków poprzez zabawę wprowadza najmłodszych w świat nut i gry na fortepianie. 

Ten Fingers nuty na fortepian dla dzieci Ten Fingers nuty na fortepian dla dzieci Ten Fingers nuty na fortepian dla dzieci

Jeżeli nut do nauki i doskonalenia gry szuka osoba dorosła czy młodzież to warto zwrócić uwagę na zeszyty nutowe z serii Pianoworks z różnorodnymi tematycznie utworami ułatwiającymi naukę i doskonalenie gry na fortepianie na początkowym etapie. Autorami wspomnianej serii są Janet i Alan Bullard. Alan Bullard jako współczesny kompozytor jest również doskonałym edukatorem muzycznym, o czym świadczy materiał jaki został opracowany we wspomnianej serii. Znajdziecie tu dwuczęściowy podręcznik do nauki gry na fortepianie wraz z płytą CD oraz kilka zeszytów z tematycznymi utworami o różnym stopniu trudności. Wśród nich również dwa zeszyty duetów na fortepian.

Pianoworks nauka gry na fortepianie dla dorosłych Pianoworks nauka gry na fortepianie dla dorosłych Pianoworks nauka gry na fortepianie dla dorosłych

Najpopularniejszymi seriami nut na chór są natomiast zeszyty autorstwa Boba Chilcotta - nauczyciela i wielkiego miłośnika muzyki chóralnej, propagatora muzyki chóralnej na świecie, który szczególnym zainteresowaniem i pasją darzy chóry amatorskie. 

nuty na chór Chilcott nuty na chór Chilcott nuty na chór Chilcott

Do publikacji o charakterze edukacyjnym dołączyć można również serię Music Through Time czyli zbiory utworów na flet poprzeczny, klarnet i fortepian, w których znalazły się kompozycje z różnych epok. Dobór utworów w kolejnych zeszytach jest zgodny z zasadą stopniowania trudności i wkomponowywania w materiał edukacyjny poszczególnych zagadnień teoretycznych poznawanych w trakcie nauki.

 seria nut Music Through Time seria nut Music Through Timeseria nut Music Through Time

Natomiast saksofoniści i klarneciści ucieszą się z serii nut na saksofon Creative Saxophone i nut na klarnet Creative Clarinet złożonej z czterech zeszytów. Jest to idealna seria dla tych, którzy chcą grać jazz, rock czy muzykę współczesną, a jednocześnie opanować podstawowe umiejętności techniczne. Każda książka zawiera płytę z profesjonalnymi podkładami, zapewniając studentowi autentyczne i stylistycznie zróżnicowane utwory.

seria Creative Saxophone nuty na saksofon seria Creative Saxophone nuty na saksofon seria Creative Clarinet nuty na klarnet

Kolejną serią nutową są utwory współczesnej kompozytorki i pianistki jazzowej Nikki Iles. Wydane w kilku zeszytach utwory są znane i chętnie grane na całym świecie. Często wykorzystywane są również jako materiał do pracy z uczniami na różnych etapach nauki gry czy to na fortepianie, jak również na skrzypcach. Do każdego zeszytu dołączona jest płyta CD z demo.

nuty na fortepian Nikki Iles jazz nuty na fortepian Nikki Iles jazz nuty na fortepian Nikki Iles jazz

 

Na sam koniec zostawiliśmy sobie serię nut dla gitarzystów Enjoy Playing Guitar - kilka zeszytów dla dorosłych miłośników gitary wraz z podręcznikami (w dwóch częściach) i zbiorami utworów, również na duety i zespół gitarowy.

 nuty na gitarę z serii Enjoy Playing Guitarnuty na gitarę z serii Enjoy Playing Guitar nuty na gitarę z serii Enjoy Playing Guitar

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium