Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Dzień Muzyki 2014 w Alenuty.pl

0
Dzień Muzyki 2014 w Alenuty.pl

O muzyce pisze się również, że "jest jednym z przejawów ludzkiej kultury. Można przyjąć, że muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz w obrzędach, najpewniej również od początku łączona była z tańcem i słowem. Z początku muzyka służyła celom praktycznym – pomagała w pracy zespołowej, była formą komunikacji, później stała się także elementem tożsamości zbiorowej. Z czasem wykształciła się jako jedna z gałęzi sztuki".

Muzyka wypełnia nasze życie - nie ma co do tego wątpliwości. Można się spierać o jej jakość, czy niektóre dźwięki jeszcze nią pozostają, ale bezdyskusyjny jest fakt, że jest obecna w codzienności. Jesteśmy muzykalni, lubimy nucić, śpiewać, mruczeć ulubione melodie. Nawet najmniejsze dzieci potrafią słuchac muzyki i czerpać z tego radość i inspirację.

Muzyka uwrażliwia - na innych i na świat. Dlatego jej tworzenie - choć w najprostszej formie - jest ważnym elementem wspomagania rozwoju zarówno emocjonalnego, jak również intelektualnego szczególnie najmłodszych dzieci. I nie chodzi tu wyłącznie o naukę gry na instrumentach, ale bardziej nawet o zabawy z dźwiękami i rytmem. Dzwonki, grzechotki, Bum Bum Rurki to proste instrumenty pozwalające na twórcze umuzykalnianie naszych dzieci. Uczenie się rozpoznawania dźwięków i ich wysokości, wysłuchiwania ich w codziennym życiu, w otaczającym świecie, to pierwsze spotkania z muzyką, muzyką naszego życia.

Muzyka to dźwięki, które łączą się w melodie, to śpiew, taniec, gra na instrumentach, ale też w zupełnie prostej postaci skrzypienie drzwi, śpiew ptaka, szum wiatru.

Z okazji Dnia Muzyki dajemy Wam darmową wysyłkę jeśli Wasze zamówienie przekroczy 50 zł.
Chcemy wspierać Wasz muzyczny rozwój - dajcie się porwać Muzyce - zapraszamy do księgarni >>>

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium