Darmowa dostawa od 300 zł
● Sprowadzamy nuty z całego świata
● Istniejemy od 2008 roku
 

Blog

Chopin nieco inaczej - recenzje książek o Chopinie 0
Chopin nieco inaczej - recenzje książek o Chopinie

[aktualizacja luty 2022] Do dziś nieustannie odkrywamy nieznane dotąd fakty z życia Fryderyka Chopina. Mało tego, nadal jest jeszcze wiele kwestii dotyczących kompozytora, które stanowią zagadkę. I wiecie co? Chociaż powstało już mnóstwo książek o Chopinie… wiemy, że zaglądając do kolejnych pozycji z naszego alenutowego asortymentu nie poczujecie ani jednej nutki znudzenia. Możecie nam w tej kwestii zaufać. Książki, które dla Was dzisiaj wybraliśmy bezwzględnie określamy Hitami!! Jak zdecydować się na jeden produkt? Nie wiemy 😊 My pochłaniamy je w ogromnej ilości bez ograniczeń:) Na dokładkę pokażemy Wam nuty z muzyką Chopina w niestandardowym wydaniu. Będzie to Chopin nietuzinkowy, Chopin wykraczający poza swój styl, Chopin na różne instrumenty… Dużo, naprawdę dużo genialnych produktów. Szykujcie oddzielną półkę z tabliczką „Chopin”.

Czy wiecie, że?

  • Na Merkurym znajduje się krater nazwany imieniem kompozytora, a w kosmosie słońce okrąża planetoida imienia Fryderyka Chopina. Śmiało można powiedzieć, że sława Fryderyka wykracza poza obszar ziemski!!
  • W 2007 roku Fryderyk Chopin pojawił się w japońskiej grze Eternal Sonata. W tym nietypowym hołdzie Japończyków Chopin wygląda niczym postać z Anime. Gracz wciela się w sylwetkę kompozytora w ostatnich godzinach swojego życia. Cała akcja toczy się w fantastycznym świecie, który Fryderyk stworzył we własnym umyśle. Bohater przeżywa niezliczone przygody w towarzystwie postaci o muzycznych imionach tj. Jazz, Allegretto, Polka. Ścieżka dźwiękowa to fragmenty muzyki Chopina nagranej przez słynnego rosyjskiego pianistę, Stanisława Bunina.

Książki o Chopinie dla dorosłych

Chopin: fakty i zagadki - biografia - Zieliński

„Chopin, fakty i zagadki” Tadeusza A. Zielińskiego to niewielka książeczka, która jest dopełnieniem monumentalnej monografii autora z 1993 roku „Chopin. Życie i droga twórcza”. Książka została wydana po śmierci autora. Zawiera dziewięć artykułów publikowanych w latach dziewięćdziesiątych na łamach „Ruchu Muzycznego” i „Rocznika Chopinowskiego”. Nasycona jest bogatą i wartościową treścią. Znajdziecie w niej odpowiedzi na fascynujące pytania, które zadaje ten znakomity muzykolog. Udzielone przez niego odpowiedzi są naprawdę zaskakujące. Książka napisana jest pięknym, zrozumiałym językiem. Treść przeznaczona jest nie tylko dla znawców i melomanów, ale i dla każdego miłośnika muzyki Chopina. Interesuje Was pewnie, jakich treści możecie się spodziewać? Tadeusz Zieliński porusza m.in. takie kwestie jak: sporne fakty Chopinowskiej biografii, ważne cytaty w jego muzyce, sprawy datowania i autorstwa utworów, domysły i hipotezy na temat jak miał wyglądać III koncert Chopina.

Zobacz w księgarni: Tadeusz A. Zieliński: Chopin - fakty i zagadki - biografia

Sercem Polak. Opowieść o Chopinie - Wachowicz

„Sercem Polak” Barbary Wachowicz to jedna z najbardziej przystępnych książek jakie zostały napisane o Chopinie. Jest ostatnią książką jaką stworzyła wybitna pisarka, autorka wielu biografii wielkich Polaków. Książka napisana z pasją i charakterystyczną elegancją językową oraz mądrością pani Barbary. Pierwsze dwa rozdziały to seria cytatów o Chopinie znanych osobistości. Po przeczytaniu uświadamiamy sobie rangę szacunku jakim darzył i darzy Fryderyka cały świat. Książka wydana jest bardzo pięknie. Oprawiona w twardą okładkę nada się na prezent z niejednej okazji. Całość dopełniają faksymile, obrazy oraz reprodukcje dzieł sztuki. Autorka sięgnęła po różnorodne „narzędzia” pisarskie, by jak najpełniej zbudować obraz epoki, w której żył kompozytor. Biografia napisana swobodnie i ciekawie z pewnością zgromadzi dużą rzeszę sympatyków.

Zobacz w księgarni: Barbara Wachowicz: Sercem Polak. Opowieść o Chopinie

Chopin. Miłość i pasja - Iwona Kienzler

„Chopin. Miłość i pasja” Iwona Kienzeler to książka, z której wyłania się prawdziwy człowiek z wadami i zaletami. Chopin – geniusz o niezwykłym talencie i inteligencji, ale i Chopin – zazdrośnik, pedant i melancholik. Czy wiedzieliście, że Fryderyk Chopin borykał się z tremą podczas wystąpień? A jednocześnie był osobą brylującą na salonach, śmiało zabawiającą damy? Nie brak tu ciekawostek, dygresji i pikantnych szczegółów z życia Fryderyka. Fakt, że największą miłością kompozytora była muzyka, ale życie towarzyskie nie było przez to zaniedbane. „Chopin. Miłość i pasja” to istne blaski i cienie z życia Mistrza oraz fakty i mity o Mistrzu. Książkę czyta się jak powieść. Choć czasem może przytłoczyć ogrom informacji związanych z Chopinem, ale nie może być inaczej przy tak bogatym życiorysie artysty. Książka jest bardzo ciekawa i godna polecenia.

Zobacz w księgarni: Iwona Kienzler: Chopin. Miłość i pasja

Narzeczone Chopina

"Narzeczone Chopina" Magdy Knedler to książka o Chopinie widzianym oczami zakochanych w nim kobiet. Autorka powieści inspirowanej listami miłosnymi Fryderyka rysuje obraz największego polskiego kompozytora przez pryzmat kobiet, którym nie był obojętny. Poznajemy nie tylko jaki był na scenie, ale i w życiu. Konstancja Gładkowska, Maria Wodzińska, George Sand, Jane Stirling pokazują jaki miały wpływ na artystę, opowiadają poniekąd o etapie życia i kariery, na którym mu towarzyszyły. Magda Knedler w swojej powieści nie przedstawia zatem samego Chopina, nie jest to tak naprawdę powieść o nim, a o kobietach jego życia, jego miłościach czy też tych które go kochały.

Zobacz w księgarni: Magda Knedler - Narzeczone Chopina

Inne publikacje

Poniżej inne nasze propozycje, które mogą Ciebie zaciekawić. Kliknij w zdjęcie, a wskoczysz na naszą stronę.

Piotr Mysłakowski: Warszawa Chopinów - przewodnik po Warszawie czasów Fryderyka Chopina Chopin w podróży - Głosy do biografii - Nowaczyk Antologia: Chopin w krytyce muzycznej do I wojny światowej - Poniatowska

A może tak Audiobook?

Fryderyk Chopin - Listy (wybór + audiobook) - czyta Zbigniew Zamachowski

Cierpisz na brak wolnego czasu? A może jadąc samochodem bądź gotując masz ochotę na posłuchanie dobrego audiobooka? Jeśli interesuje Ciebie postać Fryderyka Chopina albo grasz jego muzykę to pozycję „Fryderyk Chopin listy” musisz mieć koniecznie. Dzięki listom napisanym przez samego kompozytora wnikniesz w koleje jego życia, poznasz myśli oraz cechy jego osobowości. Chopin w swoich listach odsłania najgłębsze uczucia i sekrety związane ze swoimi utworami. To prawdziwy klucz do jego biografii. Tak bliskie poznanie Chopina na zawsze przemienia odczuwanie i grę jego dzieł. To nie wszystko! Dodatkowo ten wyjątkowy audiobook to również bardzo elegancka książka okraszona grafiką Józefa Wilkonia. Stylowa twarda okładka zadowoli niejednego wymagającego konesera sztuki. Całość tworzy wyjątkową, wysublimowaną całość. Książka wzbogacona jest o wstęp napisany przez samego Ernesta Brylla. Idealny pomysł na wyjątkowy prezent dla muzyka bądź pasjonata sztuki. Listy czyta Zbigniew Zamachowski.

Zobacz w księgarni: Fryderyk Chopin - Listy (wybór + audiobook) - czyta Zbigniew Zamachowski

Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie - audiobook - czyta: Jan Englert - opowieść muzyczna

Audiobook „Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie” wydany przez Wydawnictwo BUKA to część cyklu „Mistrzowie wyobraźni”. Odznaczona Orderem Uśmiechu Anna Czerwińska-Rydel doskonale odczarowała Chopina z posępnej postaci z pomnika. Jej bogate i barwne słownictwo sformułowane jest w bardzo zrozumiały i prosty sposób, co czyni z opowieści przystępną, świetnie obrazującą historię o życiu Fryderyka Chopina. Historia mistrza fortepianu pełna jest ukrytych morałów, rozbudzających ciekawość zdań. Porywa do tego stopnia, że rodzi się wewnętrzna chęć gry na instrumencie. Audiobook skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych słuchaczy, ale i usatysfakcjonuje również starszych odbiorców. Kupując „Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie” otrzymasz piękne chwile z intrygującymi chopinowskimi dźwiękami wykonanymi przez pianistę Krzysztofa Trzaskowskiego. W świat Fryderyka wprowadza pełen wyczucia głos Jana Englerta. Dodatkowo do audiobooka załączona jest książeczka. Znajdziecie w niej m.in. ciekawostki o fortepianie i podsumowanie twórczości mistrza.

Zobacz w księgarni: Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie - audiobook - czyta: Jan Englert - opowieść muzyczna

Książki dla dzieci o Chopinie

Tam gdzie gra muzyka. Przewodnik po Żelazowej Woli (nie tylko dla dzieci) - Monika Utnik-Strugała, Anna Ładecka

Ta książka to majstersztyk wśród książek dla dzieci opowiadających o Wielkich nazwiskach. Podzielona jest na trzy części, dzięki czemu daje poczucie spełnienia czytelnikowi, nie tylko po dotarciu na ostatnią stronę. Nie bez znaczenia to piszemy. Książka jest dosyć gruba, ale nowoczesna grafika, duża czcionka i wartka fabuła tworzy niesamowicie wartościowy pożeracz czasu. Forma w jakiej została napisana wciągnie zarówno młodego czytelnika jak i tego z większą ilością wiosen na koncie. Nie będziemy ukrywać: jesteśmy nią oczarowani!

Na tym nie koniec komplementów… Książka napisana jest na bazie konkretnego, niesamowicie ciekawego pomysłu. Nie męczy treścią. Nie jest suchą biografią z próbą użycia żartobliwego języka. Chce się ją czytać zaraz po pierwszym zetknięciu z dłońmi. Uwrażliwia na baczną obserwację tego co dzieje się dookoła. Kto wcześniej wpadł na pomysł, by przy okazji biografii wybitnego kompozytora porozmawiać i zastanowić się nad barwami, roślinnością otaczającą pianistę, nad stylem mebli z dawnych czasów, nad rytmem oraz nad trudnymi zagadnieniami muzycznymi? … Ponadto książka szalenie pobudza kreatywność, wzmaga ciekawość świata, zadaje niesamowicie trafne pytania. I na koniec deser! „Tam Gdzie Gra Muzyka” to skarbnica pomysłów z zabawami. Zawiera miejsca na notatki i wykonanie zadań. Po tym wszystkim nie ma możliwości, by Fryderyk Chopin ulotnił się z małych i dużych głów!

Zobacz w księgarni: Monika Utnik-Strugała, Anna Ładecka: Tam gdzie gra muzyka. Przewodnik po Żelazowej Woli

Wielka księga zadań Chopinowskich102 strony zadań, które dzieciaki uwielbiają! Łamigłówki, krzyżówki, labirynty, rysowanki, malowanki, wykreślanki, łączenie kropek, szukanie różnic, budowanie filharmonii, tworzenie fortepianu to tylko niektóre zadania z tego bogatego zbioru przygotowanego przez Annę Ładecką we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.

Książka ma duży format, przez co jest łatwa w użytkowaniu przez dzieci. Grafika zachęca do tworzenia, a kartki całej księgi są jak z bloku technicznego, zatem i one nie utrudniają pracy. Okładka ma "skrzydełka" więc użytkownik księgi może zaznaczyć stronę, na której skończył (chwilowo) rozwiązywanie zadań.

Wszystkie zadania tworzone są wokół osoby Fryderyka, jego muzyki, miejsc w których bywał, żył i tworzył. Zachęcają do wszechstronnej twórczości i dlatego mogą być wykorzystane podczas zajęć z muzyki, plastyki a także na warsztatach twórczych związanych z osobą Fryderyka Chopina.

Zobacz w księgarni: Anna Ładecka: Wielka księga zadań Chopinowskich
 

 

Chopin na różne instrumenty

Obiecaliśmy niestandardowe nuty z muzyką Chopina i obietnicę spełniamy. Co powiesz na nuty z muzyką Chopina na duety? A może interesuje Ciebie większy skład? Takie też posiadamy. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy w odnalezieniu nut Chopina na konkretny skład lub instrument napisz do nas na: sklep@alenuty.pl Tymczasem polecamy poniższe pozycje:

Fryderyk Chopin - słynne transkrypcje na flet i fortepian 1 Chopin - słynne transkrypcje na klarnet z fortepianem Fryderyk Chopin - słynne transkrypcje na skrzypce i fortepian 1 2 fantazje na tematy Chopina - nuty na obój i fortepian - Theodore Lalliet Mazurki w transkrypcji na dwie gitary - Chopin Chopin: Fantazja na tematy polskie op. 13 - transkrypcja na fortepian i kwartet smyczkowy

Fortepian - Chopin na jazzowo, chill z Chopinem, Chopin filmowo, Chopin łatwy

Czy kiedykolwiek przeszło Wam przez myśl Chopin i chill? Nie mamy nic przeciwko nowym odkryciom zastosowania muzyki Chopina. Nowoczesne spojrzenie na mistrza powoduje, że jego muzyka będzie wieczna. Dlatego proponujemy poniższe nuty. Zobaczcie, jest wśród nich też wersja naprawę bardzo prosta, dzięki czemu Chopina mogą grać wszyscy i na każdym możliwym poziomie! A my... cieszymy się z tego bardzo:)

Zabawy z jazzem - Chopin nuty na fortepian nie tylko dla początkujących Chill with Chopin - 9 tranquil masterpieces for piano - nuty na fortepian The Pianist for Piano Solo - 9 Pieces by Frederic Chopin - dziewięć kompozycji Chopina z filmu Pianista - nuty na fortepian It's Easy To Play Chopin - łatwe opracowanie na fortepian

Gadżety i gry planszowe

Obok gadżetów z nutami Chopina nie można przejść obojętnie. Sami zobaczcie. To świetny pomysł na prezent dla uczniów, czy miłośników muzyki. Gra planszowa Monopoly, w której poznajesz miejsca związane z Chopinem to najnowszy pomysł NIFC stworzony wspólnie z Hasbro. Natomiast Chopin i jego przyjaciele to gra strategiczna zrobiona w kooperacji z producentem gier Granna. W naszej księgarni www.alenuty.pl znajdziecie również inne muzyczne gadżety oraz gry. Kliknijcie w link, by poszperać na naszych gadżeciarskich półkach: https://www.alenuty.pl/pl/c/gadzety/209 albo wyszukać grę planszową: https://www.alenuty.pl/pl/c/gry-planszowe-i-karciane/441

Magnes na lodówkę Chopin gra na fortepianie Puzzle magnetyczne Nuty ChopinaMonopoly Chopin

Za co lubimy Chopina? Hmm… po lekturach powyższych pozycji lista nam się powiększyła. Z pewnością jest nam bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Nie chcemy, żebyście sugerowali się naszymi odczuciami, dlatego pozostawiamy Was sam na sam z pytaniem: A Ty? Za co lubisz Chopina?

Życzymy Wam niesłabnącego zamiłowania do muzyki Fryderyka Chopin!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl