Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! DARMOWA dostawa już od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Chopin dla każdego czyli o nutach Chopina dla najmłodszych, starszych i ... mistrzów

0

Nasz Festiwal Chopinowski zacznijmy od książek dla dzieci. Jest ich na polskim rynku kilkanaście i różnią się przede wszystkim pomysłem, a przez to i formą opowieści. Niełatwo jest w interesujący sposób opowiadać dzieciom o słynnych osobach, z którymi najczęściej spotykają się na ... pomnikach. Większości z tych książek poświęciłam osobny artykuł, który znajdziecie na naszym księgarniany profilu FB.
Natomiast tutaj, podczas Festiwalu, chcę zwrócić Waszą uwagę na dwa tytuły:

Mały Chopin autorstwa niezrównanego mistrza słowa i ... skojarzeń Michała Rusinka - zabawna wierszowana opowieść, która z pewnością trafi do wielu przedszkolaków i sprawi, że Frycek stanie się jednym z nich :)

Mały Chopin Michała Rusinka

Fryderyk Chopin i jego świat czyli przewodnik po życiu Chopina autorstwa Ewy Piotrowskiej, w którym "mowa jest o Fryderyku, o człowieku i muzyku, który przygód miał bez liku":

Fryderyk Chopin i jego świat

Z wielką radością przyjęłam wiadomość z Wydawnictwa Literatura, o wznowieniu pod koniec marca 2020, napisanej przez panią Annę Czerwińską Rydel książki Moja babcia kocha Chopina:

Moja babcia kocha Chopina

Świetną wiadomością jest również zapowiedź nowości wydawniczej w PWMie autorstwa pani Katarzyny Huzar-Czub Impro-Frycek:

Impro-Frycek opowieść o Chopinie

Wśród nut dla początkujących na szczególną uwagę zasługują te, z wydawnictwa Crescendo skierowane do najmłodszych pianistów. Kryją się pod tytułem Łatwy Chopin na fortepian. Bardzo uproszczony zapis pozwala dzieciom w pierwszym roku nauki spróbować swoich sił z niełatwymi utworami Mistrza:

Łatwy Chopin nuty na fortepian dla dzieci

Pozostałe dwie publikacje nutowe przeznaczone dla pianistów w pierwszych latach nauki, które polecamy to Chopin Gold z dołączoną płytą CD na której znajdujecie wersje demo utworów zamieszczonych w zbiorze oraz Easy Piano Pieces and Dances Chopin:

The Easy Piano Collection Chopin Gold łatwe nuty na fortepian Fryderyk Chopin Easy Piano Pieces and Dances nuty na fortepian

Bardzo popularnym wydawnictwem nutowym utworów Chopina, po które sięgacie, jest wydanie 17 najbardziej znanych jego dzieł w formie urtextowej:

At the Piano Chopin 17 najbardziej znanych utworów o rosnacym stopniu trudnośi nuty na fortepian


Natomiast wśród nut, które w szczególności mogą spodobać się nastolatkom, proponuję przejrzeć publikację Chopin dla młodzieży w opracowaniu Noskowskiego czy Chopin Piano Music z wydawnictwa Hal Leonard z serii World's Greatest Classical Music:

Chopin Piano Music 52 Intermediate to Advanced Pieces nuty na fortepian solo Chopin dla mlodzieży na fortepian Zygmunt Noskowski nuty na fortepian


Wśród nut najchętniej kupowanych przez miłośników muzyki Fryderyka Chopina znajdziecie trzy zasadnicze tytuły wydane przez PWM Album per pianoforte - Mazurki, Polonezy, Walce, Preludia w w opracowaniu Paderewskiego, Bronarskiego i Turczyńskiego, Najpiękniejszy Chopin publikacja zawierająca 24 najpiękniejsze utwory Mistrza oraz Dwa zapomniane utwory czyli Walc Es-dur i Walc a-moll pochodzące ze zbiorów Konserwatorium Paryskiego:

Fryderyk Chopin Album per pianoforte nuty na fortepian Najpiękniejszy Chopin na fortepian nuty na fortepian soloFryderyk Chopin Dwa zapomniane utwory nuty na fortepian

Trudno nie wspomnieć w tym miejscu o seriach, w których zostały wydane wszystkie utwory Chopina. Pierwsza z nich to Chopin Complete Works pod redakcją Ignacego Paderewskiego, a druga to Chopin Wydanie Narodowe pod redakcją Ekiera:

Chopin Complete Works Paderewski Chopin Wydanie Narodowe

A skoro nut i książek o Chopinie jest tak wiele, nie może zabraknąć ... torby, w której choć część z nich się zmieści :) W księgarni mamy dla Was trzy rodzaje toreb nawiązujących do twórczości Chopina w kolorze czerwonym, czarnym i żółtym:

Czerwona torba na ramie z napisem Keep calm and play Chopin Czarna torba na ramie z motywem nut Chopin Chopin dla każdego czyli o nutach Chopina dla najmłodszych, starszych i ... mistrzów

I na koniec festiwalowych prezentacji ciekawostka, którą udało się znaleźć przy okazji zupełnie innych zakupów: Muzyka Chopina a reguła Św. Benedykta autorstwa O. Sawickiego. Zachęcamy Was do spojrzenia na twórczość Mistrza także od duchowej strony.

Muzyka Chopina a reguła Św. Benedykta

Zapraszamy Was serdecznie do przejrzenia ponad 160 różnych tytułów związanych z Chopinem, jego życiem i twórczością.
Znajdziecie je na półce z napisem >>> Fryderyk Chopin <<<

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium