Darmowa dostawa od 300 zł
● Sprowadzamy nuty z całego świata
● Istniejemy od 2008 roku
 

Blog

Chopin dla każdego czyli o nutach Chopina dla najmłodszych, starszych i ... mistrzów 0

Nasz Festiwal Chopinowski zacznijmy od książek dla dzieci. Jest ich na polskim rynku kilkanaście i różnią się przede wszystkim pomysłem, a przez to i formą opowieści. Niełatwo jest w interesujący sposób opowiadać dzieciom o słynnych osobach, z którymi najczęściej spotykają się na ... pomnikach. Większości z tych książek poświęciłam osobny artykuł, który znajdziecie na naszym księgarniany profilu FB.
Natomiast tutaj, podczas Festiwalu, chcę zwrócić Waszą uwagę na dwa tytuły:

Mały Chopin autorstwa niezrównanego mistrza słowa i ... skojarzeń Michała Rusinka - zabawna wierszowana opowieść, która z pewnością trafi do wielu przedszkolaków i sprawi, że Frycek stanie się jednym z nich :)

Mały Chopin Michała Rusinka

Fryderyk Chopin i jego świat czyli przewodnik po życiu Chopina autorstwa Ewy Piotrowskiej, w którym "mowa jest o Fryderyku, o człowieku i muzyku, który przygód miał bez liku":

Fryderyk Chopin i jego świat

Z wielką radością przyjęłam wiadomość z Wydawnictwa Literatura, o wznowieniu pod koniec marca 2020, napisanej przez panią Annę Czerwińską Rydel książki Moja babcia kocha Chopina:

Moja babcia kocha Chopina

Świetną wiadomością jest również zapowiedź nowości wydawniczej w PWMie autorstwa pani Katarzyny Huzar-Czub Impro-Frycek:

Impro-Frycek opowieść o Chopinie

Wśród nut dla początkujących na szczególną uwagę zasługują te, z wydawnictwa Crescendo skierowane do najmłodszych pianistów. Kryją się pod tytułem Łatwy Chopin na fortepian. Bardzo uproszczony zapis pozwala dzieciom w pierwszym roku nauki spróbować swoich sił z niełatwymi utworami Mistrza:

Łatwy Chopin nuty na fortepian dla dzieci

Pozostałe dwie publikacje nutowe przeznaczone dla pianistów w pierwszych latach nauki, które polecamy to Chopin Gold z dołączoną płytą CD na której znajdujecie wersje demo utworów zamieszczonych w zbiorze oraz Easy Piano Pieces and Dances Chopin:

 

Bardzo popularnym wydawnictwem nutowym utworów Chopina, po które sięgacie, jest wydanie 17 najbardziej znanych jego dzieł w formie urtextowej:


Natomiast wśród nut, które w szczególności mogą spodobać się nastolatkom, proponuję przejrzeć publikację Chopin dla młodzieży w opracowaniu Noskowskiego czy Chopin Piano Music z wydawnictwa Hal Leonard z serii World's Greatest Classical Music:

 


Wśród nut najchętniej kupowanych przez miłośników muzyki Fryderyka Chopina znajdziecie trzy zasadnicze tytuły wydane przez PWM Album per pianoforte - Mazurki, Polonezy, Walce, Preludia w w opracowaniu Paderewskiego, Bronarskiego i Turczyńskiego, Najpiękniejszy Chopin publikacja zawierająca 24 najpiękniejsze utwory Mistrza oraz Dwa zapomniane utwory czyli Walc Es-dur i Walc a-moll pochodzące ze zbiorów Konserwatorium Paryskiego:

 

Trudno nie wspomnieć w tym miejscu o seriach, w których zostały wydane wszystkie utwory Chopina. Pierwsza z nich to Chopin Complete Works pod redakcją Ignacego Paderewskiego, a druga to Chopin Wydanie Narodowe pod redakcją Ekiera:

 

A skoro nut i książek o Chopinie jest tak wiele, nie może zabraknąć ... torby, w której choć część z nich się zmieści :) W księgarni mamy dla Was trzy rodzaje toreb nawiązujących do twórczości Chopina w kolorze czerwonym, czarnym i żółtym:

  

I na koniec festiwalowych prezentacji ciekawostka, którą udało się znaleźć przy okazji zupełnie innych zakupów: Muzyka Chopina a reguła Św. Benedykta autorstwa O. Sawickiego. Zachęcamy Was do spojrzenia na twórczość Mistrza także od duchowej strony.

Zapraszamy Was serdecznie do przejrzenia ponad 160 różnych tytułów związanych z Chopinem, jego życiem i twórczością.
Znajdziecie je na półce z napisem >>> Fryderyk Chopin <<<

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl