Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Mały Kompozytor

Mały Kompozytor - skompletuj swój zestaw!

Poznajcie Małego Kompozytora - to zestaw przygotowanych do wydruku arkuszy z pięcioliniami, gotowych aby zapełnić je kompozycjami najmłodszych. To taki kolorowy papier nutowy, który ma pobudzić dziecięcą wyobraźnię muzyczną. Wybierz z dzieckiem wersję, która najbardziej mu się spodoba i wydrukuj w ilości egzemplarzy jaką potrzebujecie. Na stronie znajdziesz kilka tematycznych wersji arkuszy, a w ciągu roku będą pojawiały się kolejne.

Zobacz jesienne pięciolinie:

Dla kogo przygotowaliśmy materiały #MałyKompozytor?

Dla najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 7 lat, które rozpoczynają swoją przygodę z nauką gry na instrumencie.

-> Wersję "duże nuty" czyli z bardzo szeroką pięciolinią wybierz dla 3-4-letnich maluchów, a także wówczas, gdy chcesz jako nut użyć koralików, plasteliny, cukierków lub naklejek.

-> Mniejsze pięciolinie natomiast nie mają klucza muzycznego, dzięki czemu zachęcisz starsze dzieci do twórczego działania (mogą stworzyć choćby utwór na dwie ręce). Takie pięciolinie mogą wykorzystać również dzieci, które na co dzień używają klucza basowego czy altowego. 

Urozmaicaj naukę

Przy zabawie pięcioliniami mogą przydać Ci się naklejki z nazwami dźwięków. Dopasowaliśmy je rozmiarem do dużych pięciolinii. Dzieci, które mają jeszcze trudność ze sprawnym pisaniem chętnie poćwiczą umieszczanie dźwięków na pięciolinii z użyciem naklejek.

W nauce nut i wartości rytmicznych z pomocą przychodzą również Łaminutki - nasz autorski zestaw ćwiczeń, które pomagają uzyskać sprawność w rozpoznawaniu dźwięków na klawiaturze i pięciolinii.

Co zyskujesz korzystając z naszych materiałów i tworząc zestaw #MałyKompozytor?

Komponowanie na wczesnym etapie nauki gry na instrumencie, które przebiega w formie zabawy pozwala na:
- zdecydowanie szybsze i efektywniejsze uczenie się nut i pojęć muzycznych,
- jest doskonałym ćwiczeniem rozmieszczenia nut na pięciolinii,
- pozwala na lepsze rozumienie pojęć muzycznych!

Agnieszka poleca!

Podczas swojej pracy z młodszymi dziećmi obserwuję, że tworzenie przez nich prostych kompozycji:
- wzbudza w dziecku ciekawość i chęć do zdobywania muzycznej wiedzy!
- kształtuje poprawne nawyki w posługiwaniu się językiem muzyki!
- uczy analizy kierunku melodii i zależności między dźwiękami!

I co jest baaaardzo istotne: wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka. Nauka przez zabawę jaką proponujemy to bezpieczna przestrzeń, w której nie ma szans, żeby się nie udało, a satysfakcja z własnej muzycznej twórczości jest ogromna!

FortePinek plansza do ćwiczeń dla dzieci

Pomocna podczas nauki nut będzie tabela ćwiczeń. Dlatego poza pięcioliniami, które znajdziesz poniżej mamy dla Ciebie pomocnika w osobie naszego FortePinka. Poznaj go wraz z dzieckiem korzystając z przygotowanej przez nas planszy wspierającej początkujących muzyków.

Skompletuj cały zestaw #MałyKompozytor, niech to będzie twórczy rok!

Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i Instagramie, gdzie na bieżąco informujemy o nowych arkuszach oraz podrzucamy pomysły na wspólną zabawę. Sprawdź koniecznie - rozwijanie zdolności muzycznych może być dobrą zabawą :)

Wybierz arkusz, wydrukuj i stwórz własną melodię! Pokaż nam swoją twórczość w mediach społecznościowych oznaczając ją #MałyKompozytor

Jeśli nie działa Ci pobieranie pliku (szczególnie na komórce) - spróbuj otworzyć plik na komputerze albo napisz do nas na [email protected], wyślemy materiały na maila.

Zobacz wszystkie kolorowe pięciolinie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium